Pewne zwycięstwo Rolnika
autor: paulinusPiłkarki Rolnik B. Głogówek w zaległym spotkaniu pokonały Olimpię Szczecin 4:0. W początkowych minutach spotkania gra toczyła się głównie w środku pola. Drużyna Olimpii chcąc wykorzystać lepsze warunki pogodowe (grając z wiatrem) często atakowała, jednak defensywa Rolnika spisywała się bardzo dobrze, łapiąc zawodniczki MKS na spalonym. Zawodniczki Rolnika świetną akcję przeprowadziły w 15 minucie spotkania, w uliczkę Magdalena Łuczak zagrywa do Agaty Sobkowicz, która niestety strzela obok bramki. Na pierwsza bramkę kibicie, zgromadzeni na boisku w Szonowie, musieli czekać aż do 28 minuty spotkania, kiedy to po faulu na Ewie Tarnowskie Katarzyna Runder dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, gdzie przytomnie zachowuje się Agata Sobkowicz, zdobywając prowadzenie dla Rolniczek.
Od zdobycia bramki Rolnik coraz groźniej atakował. W 32 minucie spotkania na indywidualna akcje zdecydowała się Magdalena Łuczak, która to faulowana zostaje w polu karnym. Sędzina Główna wskazuje na wapno. Niestety jedenastki na bramkę nie zamienia Agata Sobkowicz, która przestrzeliła rzut karny. Mimo wielu sytuacji dla jednej i drugiej strony wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Olimpia od początku zaatakowała, chcąc szybko odrobić straty z pierwszej części spotkania. Najlepszą swoją okazję miała w 50 minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam świetnie interweniuje Anna Józefczyk. W odpowiedzi Magdalena Łuczak zagrywa do Ilony Sotor, która minimalnie strzela obok bramki. W 55 minucie spotkania kontuzji doznaje Regina Kaczmarczyk, którą zastępuje Jagoda Sawicka. Zaledwie cztery minuty później po rzucie z autu Karolina Cholewa zagrywa do Emilii Pawłowskiej, która strąca piłkę do Agaty Sobkowicz, ta z kolei podaje do Jagody Sawickiej, która strzałem z pierwszej piłki zdobywa drugą bramkę dla Rolnika.

Po stracie drugiej bramki Olimpia dalej starała się atakować na bramkę gospodyń, jednak świetnie dysponowana była nasza defensywa, która to raz po raz łapała zawodniczki MKS na spalonym. W 70 minucie spotkania w drużynie Rolnika nastąpiła kolejna zmiana. Szansę gry od trenera Stanisława Dyji otrzymuje król strzelców drugiej drużyny Marlena Miadzielec, która zastępuje Ewę Tarnowską. Zaledwie osiem minut później Rolniczki zdobywają koleiną bramkę, Katarzyna Rudner zagrywa daleką piłkę nad obroną Olimpii do której dobiega Emilia Pawłowska i bez problemu umieszcza piłkę w siatce. W 85 minucie spotkania na boisku w Szonowie pada kolejna bramka. Katarzyna Rudner (trzecia asysta) zagrywa do Magdaleny Łuczak, która to ładnym strzałem z lewej nogi zdobywa swoją pierwszą bramkę w obecnej rundzie.
W 87 minucie spotkania następuje podwójna zmiana w drużynie Rolnika. Za Agatę Sobkowicz wprowadzona na boisko zostaje Marlena Trepka oraz za Karolinę Cholewa wprowadzona do gry zostaje powracająca po kontuzji Gabriela Wiecheć. Wynik do Końca nie uległ zmianie.

Mimo nierównego boiska i złych warunków atmosferyczny dla obu zespołów Rolniczki zdołały wysoko pokonać drużynę Olimpii. Dzięki zwycięstwu nad szczeciniankami zawodniczki z Głogówka są samodzielnym liderem w grupie zachodniej po rundzie jesiennej, wygrywając osiem spotkań oraz ponosząc jedna porażkę w wyjazdowym spotkaniu przeciwko KKP Bydgoszcz.

Rolnik - Olimpia 4:0
Bramki: Agata Sobkowicz, Jagoda Sawicka, Emilia Pawłowska, Magdalena Łuczak

Rolnik: Józefczyk - Stroka, Rudner , Kościelniak. Cholewa ( Wiecheć 87') Łuczak, Sotor, Pawłowska, Tarnowska (Miadzielec70'), Kaczmarczyk ( Sawicka 55:, Sobkowicz ( Trepka 87)

Olimpia: Watychowicz - Jabłonowska, Mokrzycka, Szwed (Cyrulewska 87’), Kałamaja, Lachman, Siwek (Koczkodaj 75’), Tomczak (Kowalczuk 46’), Tarnowska (Janik 60’), Ćwiklińska, Tarnowska ( Lewczuk 81’)

żółte kartki: Kościelniak ( Rolnik) - Anita Janik ( Olimpia)
�r�d�o: rbglogowek.futbolowo.p

I Liga Kobiet Zachodnia (2010/2011)
Rolnik B. Głogówek Pogoń Szczecin
4 0
11-11-2010 13:00
Bramki: Agata Sobkowicz, Jagoda Sawicka, Emilia Pawłowska, Magdalena Łuczak dodaj video
Rolnik: Józefczyk - Stroka, Rudner , Kościelniak. Cholewa ( Wiecheć 87') Łuczak, Sotor, Pawłowska, Tarnowska (Miadzielec70'), Kaczmarczyk ( Sawicka 55:, Sobkowicz ( Trepka 87)Olimpia: Watychowicz – Jabłonowska, Mokrzycka, Szwed (Cyrulewska 87’), Kałamaja, Lachman, Siwek (Koczkodaj 75’), Tomczak (Kowalczuk 46’), Tarnowska (Janik 60’), Ćwiklińska, Tarnowska ( Lewczuk 81’)

Dane pomógł uzupełnić: paulinus - dziękujemy