Sarmata dalej na fali
autor: AdrianusPo rocznej przerwie (Sarmata awans do IV ligi uzyskał rok wcześniej) ponownie do Dobrej zawitała drużyna Odry Chojna. I chociaż na boiskach V ligi Sarmata nad Odrą osiągnął dwa łatwe zwycięstwa (4:0 i 2:0 na wyjeździe) to dzisiejsze zwycięstwo mimo przewagi Sarmaty zostało wywalczone z najwyższym trudem. Mimo, iż od początku meczu Sarmata przejął inicjatywę, już w 3' Padziński trafił w boczną siatkę bramki Odry, a po bramce dla Sarmaty strzelonej w 14' przez Guźniczaka w chwilę później bramkarz Odry z najwyższym trudem sparował strzał Damiana Dzierbickiego, dwa wypady zawodników Odry przyniosły im dwie bramki strzelone przez Radosława Witorzeńcia. Najpierw w 21' wykorzystał podanie ze środka pola i po krótkim rajdzie strzelił pierwszą bramkę dla Odry a w 39' wykorzystał doskonałe podanie z rzutu rożnego Krzysztofa Szkupa (wychowanka Sarmaty od nowego sezonu w Odrze) i precyzyjną główką z 6 m uzyskał dla Odry prowadzenie.
Druga połowa meczu rozpoczęła się od intensywnych wysiłków zawodników Sarmaty, dążących do zmiany niekorzystnego dla nich rezultatu. Szczególnie aktywny w tym okresie był Radosław Cytowicz, który już w pierwszej połowie wykazał się kilkoma błyskotliwymi akcjami aczkolwiek nie do końca skutecznymi. Jednak w 83' ten aktywny tego dnia zawodnik Sarmaty precyzyjnym strzałem zapewnił Sarmacie zwycięstwo w pojedynku z Odrą 3:2.
Sześć minut wcześniej Piotr Grochulski rozgrywający również doskonałe spotkanie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego w prawe okienko bramki Odry, z ok. 18 m wyrównał wynik meczu na 2:2. I mimo, iż mamy dopiero rozegraną czwartą kolejkę spotkań to dotychczasowa postawa Sarmaty (jeden remis i trzy zwycięstwa) kładzie jakby kłam twierdzeniu, że drugi sezon musi być dla „drugoroczniaka” cięższy od poprzedniego. A następne mecze pokażą czy dobra passa Sarmaty potrwa dłużej.

Strzelcy bramek:
dla Sarmaty: Wojciech Guźniczak (14'), Piotr Grochulski (77'), Radosław Cytowicz (83'),
dla Odry: Radosław Witorzeńć 2 (21' i 39'),
Sarmata: Marcin Kamiński, Damian Dzierbicki, Jarosław Jaszczuk (kpt), Wojciech Dorsz, Jakub Durkowski (od 44' Zdzisław Szwąder), Kamil Pacelt, Wojciech Guźniczak (od 82' Wojciech Kliś), Emilian Kamiński, Damian Padziński, Radosław Cytowicz (od 89' Marek Gudełajski), Piotr Grochulski oraz Sebastian Marciniak, Mateusz Dzierbicki, Maciej Garliński, Łukasz Olechnowicz.
Odra: Adam Andrzejewski, Piotr Kierul, Piotr Janicki, Franciszek Jaz, Karol Turkiewicz, Łukasz Kargol, Radosław Witorzeńć, Paweł Andrzejewski, Paweł Zatorski, Krzysztof Szkup, Oskar Janik (od 50' Piotr Kusiak) oraz Krzysztof Laskowski, Łukasz Kołodziejczyk, Filip Birger, Mariusz Andrzejewski.

Emilian Kamiński (Sarmata), 83' czerwona (druga żółta, niesportowe zachowanie) sędzia: Sędzia główny: Piotr Barański, sędziowie asystenci: Grzegorz Kądziołka i Piotr Jusza,

Dane pomogli uzupełnić: UHOOHU, SzmojtaS, estan52, Pampo - dziękujemy