Iskra zgaszona
475 dni, tyle zawodnicy oraz kibice Błoni musieli czekać na ponowną wygraną w V lidze na własnym boisku. Dzisiaj Błonie Barwice na własnym stadionie w ramach 9 kolejki podejmowały drużynę Iskry Białogard. Błonie, po bardzo dobrym meczu wygrały z drużyną Iskry 4-2 i przerwały fatalną passę 7 meczów bez zwycięstwa w V lidze w tym sezonie. Dzisiaj Barwicka drużyna wreszcie zagrała bardzo dobrze, tak jak stać na to naszych piłkarzy. Każdy zawodnik dał siebie 110% i to pozwoliło, aby po meczu cieszyć się wspólnie z wywalczenia 3 punktów. Oby nie była to jednorazowa wygrana. Świetny mecz dzisiaj rozegrał m.in. Łukasz Rakowski oraz Mariusz Dziwirski. Myślę że byli oni najlepszymi zawodnikami w tym meczu.
Łukasz Rakowski popisał się bardzo ładną bramką z rzutu wolnego oraz dwoma asystami. Także dobre spotkanie rozegrał Mariusz Dziwirski, strzelec jednego gola, który wiele serca zostawił na boisku. Mecz dla Błoni zaczął się fatalnie bo już w 5 minucie stracili bramkę. Jednak z każdą minutą Barwiccy gracze grali coraz lepiej, w 41 minucie zdobyli bramkę do szatni. Po wyjściu na II połowę Błonie od razu zaatakowały i efektem tego była bramka strzelona w 48 minucie. Iskra nie poddała się i w 58 minucie doprowadziła do remisu. Jednak w późniejszym czasie na boisku istniały tylko Błonie czego dowodem były dwie strzelone bramki w kolejnych minutach. Zwycięstwo sobotnie jest bardzo ważne, bo pozwoli to drużynie Błoni na zbliżenie się do zespołów które są na wyższym miejscu. Pozytywną wiadomością jest także dojście do zespoły po dość długiej przerwie Marcina Pieczary. Marcin wrócił z pracy i do końca rundy jesiennej będzie na pewno grał w Błoniach. Dzisiaj po 2 treningach dostał szansę w II połowie i ją w 100 % wykorzystał bo zdobył czwartą bramkę. A więc teraz w zespole będzie dość spora rywalizacja, bo w kadrze mamy 19 zawodników a do protokółu meczowego może być wpisanych 18 zawodników. A oto relacja z meczu:

Po świetnym meczu Błonie wreszcie wygrały i zdecydowanie wzrosły morale zespołu po tym meczu. Iskra słabym rywalem nie jest a więc zwycięstwo cieszy w 100 procentach. Wygrana 4-2 była dość przekonywująca bo to Błonie przeważały w sobotnim spotkaniu. Błonie wreszcie wykorzystywały swoje sytuacje. Oby w kolejnych meczach też zespół Błoni strzelał tyle bramek, co dzisiaj, a wtedy 3 punkty powinny trafiać na konto zawodników z Barwic.

Dzisiaj wszystkich zawodników Błoni należy pochwalić za wygrany mecz. Ale szczególne gratulację należą się dla Łukasza Rakowskiego oraz Mariusza Dziwirskiego. Pierwszy, zdobył bardzo ładną bramkę z rzutu wolnego oraz asystował przy dwóch innych bramkach. Ale oprócz tego było go wszędzie pełno na boisku, przerywał ataki gości oraz także zaczynał kontry Błonie czy kilka razy siał zagrożenie pod bramką przyjezdnych. Natomiast Mariusz Dziwirski wreszcie się przełamał i po słabych meczach zagrał dzisiaj bardzo dobrze. Efektem tego była zdobyta trzecia bramka. Mariusz świetnie operował grą w środku pola oraz powstrzymał ataki Iskry. Inni zawodnicy także zagrali dobrze.

Błonie Barwice - Iskra Białogard 4-2 (Ł.Rakowski 41’, P.Mycyk 48’, M.Dziwirski 67’, M.Pieczara 82’ - M.Wysocki 5’, M.Lewandowski 57’)

Błonie Barwice - Mariusz Fornal - Mateusz Węgiełek, Adrian Smoczek (Dawid Borkowski 62’), Dawid Socha, Robert Felisiak - Grzegorz Łomakin, Paweł Mycyk (Łukasz Opałka 86’), Mariusz Dziwirski, Łukasz Zbroszczyk (Marcin Pieczara 70’) - Damian Zdeb (Jakub Lis 74’), Łukasz Rakowski
ponadto nie grał - Mariusz Kreft, Łukasz Zając, Krzysztof Pieczara, Eliasz Ziółkowski

Żółte kartki - Błonie - 3 (Dawid Socha, Grzegorz Łomakin, Robert Felisiak)