Koniec marzeń
autor: Krzysztof Cichomski - C80 Termalica Bruk-Bet Nieciecza ostatecznie pozbawiła Flotę Świnoujście awansu do ekstraklasy. Goście w ostatnich sekundach meczu wydarli Wyspiarzom jeden niezwykle cenny punkt w walce o utrzymanie w pierwszej lidze. Wynik 2:2 na wyspie Uznam przyniósł wiele radości kibicom w Łodzi i Bielsku-Białej, ponieważ Flota nie ma już szans na odebranie awansu do ekstraklasy ŁKS-owi i Podbeskidziu. Kiedy w 94 minucie meczu bramkę na 2:1 dla Floty zdobył Sławomir Mazurkiewicz (na zdjęciu), wydawało się, że Wyspiarze dopiszą sobie trzy punkty, a walka o awans będzie jeszcze trwać...
W pierwszych minutach spotkania największą aktywnością wykazał się Bartłomiej Niedziela, ale jego próby były nieskuteczne. Po kwadransie gry w dobrej sytuacji znalazł się Charles Nwaogu, jednak w porę powstrzymał go Arkadiusz Baran. Kilka minut po tej sytuacji Nigeryjczyk miał dwie dogodne okazje na zdobycie gola. Zamiast umieścić piłkę w siatce najpierw trafił wprost w bramkarza przyjezdnych, a następnie w słupek. W 32 minucie kapitalnym strzałem z ponad trzydziestu metrów popisał się Piotr Tomasik, a piłka wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Macieja Budkę. Mimo naporu Floty to goście objęli prowadzenie. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy piłka trafiła w rękę Bartłomieja Niedzieli, a że sytuacja miała miejsce w polu karnym Wyspiarzy, sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Jan Cios.

Po przerwie po raz kolejny świnoujścianie mieli pecha. W 56 minucie Sławomir Mazurkiewicz trafił piłką tylko w poprzeczkę bramki gości, po dośrodkowaniu Radosława Pruchnika. Przyjezdni odpowiedzieli groźnym strzałem Jana Ciosa, który instynktownie odbił Krzysztof Żukowski. W 67 minucie mogło być już 2:0. Andrzej Rybski idealnym podaniem obsłużył Łukasza Cichosa, który w sytuacji sam na sam trafił wprost w golkipera gospodarzy. Goście w końcówce cofnęli się do defensywy, a uciekający czas oddalał Flotę od ekstraklasy. Świnoujścianie wyrównali stan rywalizacji w 89 minucie. Błąd bramkarza zespołu z Niecieczy wykorzystał Damian Misan, który główką umieścił piłkę w siatce. W 94 minucie meczu Wyspiarzy na prowadzenie wyprowadził gol Sławomira Mazurkiewicza. Flota ponownie była w grze o awans, ale tylko kilkanaście sekund, bowiem goście wyrównali po strzale Łukasza Cichosa.

2:2 - 94' - Cichos
Flota: Krzysztof Żukowski - Piotr Tomasik, Ivan Udarević, Sławomir Mazurkiewicz, Damian Krajanowski, Tomasz Ostalczyk (65 Daniel Dylewski), Radosław Pruchnik (71 Krzysztof Bodziony), Marek Niewiada, Bartłomiej Niedziela - Charles Nwaogu (57 Damian Misan), Ensar Arifović
Nieciecza: Maciej Budka - Łukasz Kowalski (74 Dariusz Pawlusiński), Jan Cios, Arkadiusz Baran, Arkadiusz Mysona - Karol Piątek, Krzysztof Lipecki, Andrzej Rybski, Marcin Szałęga (78 Dawid Kubowicz) - Łukasz Cichos, Piotr Trafarski (61 Artur Prokop).

żółte kartki: Niedziela, Krajanowski, Arifović (Flota/- Baran, Piątek, Prokop (Nieciecza) sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa)

Dane pomogli uzupełnić: WpV, Bengoro - dziękujemy