W Wielką Sobotę z Bogdanką
autor: maggi Niepokonana w rundzie wiosennej Pogoń Szczecin, zmierzy się na własnym stadionie z Bogdanką Łęczna. Podopieczni Artura Płatka prezentują coraz lepszą grę i w sobotnie popołudnie będą chcieli uczcić 63 urodziny Dumy Pomorza (obchodzone w ubiegły czwartek) wywalczeniem kompletu punktów. Goście zajmują w tabeli dziewiąte miejsce, a ich przewaga nad Portowcami wynosi tylko dwa punkty.
Pogoń Szczecin pod wodzą Artura Płatka nie wygrała jeszcze spotkania w roli gospodarza. Wydaje się, że drużyna z Łęcznej jest idealnym przeciwnikiem do przerwania tej niefortunnej passy. Górnik/Bogdanka w bieżących rozgrywkach z dwunastu spotkań rozegranych na wyjeździe wygrała tylko jedno, zremisowała cztery i siedem razy z boiska schodziła pokonana. Zespół prowadzony przez Mirosława Jabłońskiego jest nękany kontuzjami, do Szczecina trener zabrał jedynie siedemnastu piłkarzy. W szeregach Bogdanki zabraknie strzelca jedynej bramki dla drużyny z Łęcznej z jesiennej potyczki Górnika i Pogoni - Dejana Miloseskiego. autor: ttb

We wrześniu ubiegłego roku Portowcy w Łęcznej odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, ogrywając Górnika 3:1. Teraz o równie korzystny wynik powalczą z tym samym przeciwnikiem, występującym pod nową nazwą. Zmiana przyniosła drużynie z Łęcznej korzyści finansowe, jednak kibice odwrócili się od obecnej Bogdanki, ponieważ dla nich ważniejsza jest tradycja. Zespół Dumy Pomorza znajduje się na fali wznoszącej, a w ostatniej kolejce na trudnym terenie w Poznaniu szczecinianie pokonali Wartę 2:1. Piłkarze Pogoni Szczecin ciągle muszą walczyć o utrzymanie, ponieważ ich przewaga nad strefą spadkową wynosi jedynie dwa punkty. W Szczecinie kibice mogą cieszyć się z coraz lepszej postawy Marcina Klatta oraz Adama Frączczaka, którzy w znacznym stopniu odpowiadają za zdobycze bramkowe Dumy Pomorza. Czy atut w postaci gry na własnym stadionie i dopingu kibiców zostanie wykorzystany przez Portowców ?

3-3 90' - Fraczczak (karny)
Pogoń:21. Bartosz Fabiniak - 4. Mateusz Szałek, 2. Błażej Radler, 23. Krzysztof Hrymowicz, 10. Piotr Petasz - 33. Kamil Majkowski (46 Robert Kolendowicz), 22. Dariusz Zawadzki (46 Daniel Wólkiewicz), 27. Takafumi Akahoshi, 9. Adam Frączczak, 6. Przemysław Pietruszka - 8. Marcin Klatt (60 Mikołaj Lebedyński)

GKS:22. Sergiusz Prusak - 24. Paweł Sasin, 18. Paweł Magdoń, 5. Wallace, 14. Mariusz Zasada - 21. Ricardinho (86 Nildo), 15. Eivinas Zagurskas, 25. Tomasz Nowak, 9. Paweł Kaczmarek - 23. Tomáš Pešír, 10. Adrian Paluchowski (86 Sławomir Nazaruk)

żółte kartki: Petasz, Pietruszka, Frączczak, Lebedyński (Pogoń)/ Kaczmarek (GKS)
czerwone kartki: Piotr Petasz (58. minuta, Pogoń, za drugą żółtą) / Mariusz Zasada (90. minuta, Bogdanka). sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Dane pomogli uzupełnić: DwieVictorie, Randy, gutoslaw11, MARCIN159, Bengoro - dziękujemy