Pogoń jedzie do Ostrowca
Po korzystnym remisie 1:1 u siebie z ŁKS-em Łódź szczecińska Pogoń o kolejne ligowe punkty powalczy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drużyna KSZO podobnie jak Duma Pomorza wiosną walczyć będzie o utrzymanie w pierwszej lidze. Podopieczni Czesława Jakołcewicza w inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej przegrali 2:1 w wyjazdowym spotkaniu z Flotą Świnoujście. Początek spotkania jutro (11.03) o godzinie 17:00.
Portowcy dzięki ambitnej postawie na boisku uratowali cenny remis u siebie z ŁKS-em. Bramka Piotra Petasza z 95 minuty meczu, pozbawiła przyjezdnych kompletu punktów i kosztowała utratę pozycji lidera I ligi. Gra Pogoni nie może jeszcze zadowalać kibiców, jednak waleczność zespołu i przygotowanie kondycyjne należy uznać za pozytywny aspekt w porównaniu do rundy jesiennej. Spotkanie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski będzie idealną okazją do przerwania serii czterech porażek z rzędu w spotkaniach wyjazdowych. Ostatni raz szczecinianie punkty na wyjeździe zdobyli w spotkaniu z Górnikiem Łęczna (3:1), a było to 17.09.2010...

Faworytem piątkowego spotkania będzie zespół gości, jednak gospodarze potrzebują punktów. Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski plasują się na przedostatniej pozycji w tabeli pierwszej ligi i jeśli obraz ich nie poprawi się, KSZO pożegna się z grą na zapleczu ekstraklasy. Motorem napędowym drużyny gospodarzy ma być Vahan Gevorgyan, który ma na swoim koncie pokaźną liczbę występów w ekstraklasie. Czy piłkarze Artura Płatka wywiozą z Ostrowca Świętokrzyskiego komplet punktów ?

I liga (2010/2011)
KSZO Ostrowiec Św. Pogoń Szczecin
0 0
11-03-2011 17:00
widzów: 1000
KSZO: Tomasz Dymanowski - Mikołaj Skórnicki, Radosław Kardas, Nikola Kolarov, Pape Samba Ba - Jakub Cieciura, Michał Trzeciakiewicz, Krystian Kanarski (63 Vahan Gevorgyan), Piotr Nowosielski - Tomasz Bzdęga (74 Janusz Wolański), Damian Nawrocik (85 Igor Pavlović)

Pogoń: Bartosz Fabiniak - Mateusz Szałek, Błażej Radler, Marcin Dymkowski, Łukasz Matuszczyk - Robert Kolendowicz (61 Mikołaj Lebedyński), Takafumi Akahoshi, Bartosz Ława, Piotr Petasz (81 Kamil Majkowski) - Marcin Klatt, Adam Frączczak (90 Dariusz Zawadzki).

żółte kartki: Kanarski, Skórnicki, Ba, Kardas, Wolański, Dymanowski (KSZO)/ Klatt, Ława(Pogoń)
czerwona kartka: Nikola Kolarov (90. minuta, KSZO, za faul). sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, grovest, adriano2037, Hutnik81 - dziękujemy