Hokejowa porażka Floty
autor: Filip Grela /eh69/ W przedostatniej kolejce rundy jesiennej piłkarze Floty Świnoujście przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 5:3 (1:2). Gospodarze niedzielnej potyczki koncertowo rozegrali drugą połowę spotkania, a zwycięstwo pozwoliło im na opuszczenie strefy spadkowej. Wyspiarze nie wykorzystali szansy na zbliżenie się do prowadzącej dwójki ŁKS-u i Podbeskidzia, a po porażce w Katowicach zajmują piąte miejsce w tabeli pierwszej ligi. Ostatnim przeciwnikiem Floty Świnoujście w rundzie jesiennej będzie prowadzący w tabeli zaplecza Ekstraklasy ŁKS Łódź. Spotkanie z liderem w piątek 19.11 o godzinie 13:00.
Katowiczanie objęli prowadzenie w 18 minucie meczu. Udarević sfaulował na dwudziestym metrze Zielińskiego, za co ujrzał żółty kartonik. Do rzutu wolnego podszedł Plewnia i piłka po jego uderzeniu wylądowała w okienku bramki Floty. autor: Krzysztof Cichomski - C80 Tylko chwilę z prowadzenia cieszyli się gospodarze. W 20 minucie rzut wolny dla Floty egzekwował Paczkowski, a piłka po zaskakującym uderzeniu zatrzepotała w siatce GKS-u. Po chwili Wyspiarze mogli wyjść na prowadzenie, ale minimalnie chybił Kowal. Goście objęli prowadzenie po półgodzinie gry. Kowal świetnie podał piłkę do Nwaogu (na zdjęciu), który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy Wiśniewskim. Golkiper katowiczan brutalnie sfaulował snajpera Floty, za co został ukarany jedynie żółtą kartką, a sędzia wskazał na 'wapno'. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i Wyspiarze objęli prowadzenie 2:1. Mimo kilku prób Plewni z rzutów wolnych wynik nie uległ zmianie i do przerwy to przyjezdni cieszyli się z prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia katowiczan. Tuż po przerwie Plewnia dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a celną główką popisał się Pitry i wyrównał stan meczu na 2:2. W 70 minucie dobre podanie otrzymał Piechniak, jednak na posterunku był Żukowski, który uprzedził zawodnika gospodarzy. Napór piłkarzy GKS-u przyniósł efekt na kwadrans przed końcem meczu. Strzał Zielińskiego odbił przed siebie Żukowski, a do piłki doszedł Dziedzic, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Floty. W 82 minucie minimalnie niecelnie główkował Pruchnik. Cztery minuty przed końcem stało się jasne, że Wyspiarze nie wywalczą punktów w Katowicach. Żukowski dwa razy zdołał zablokować strzały Pitrego, ale toczącą się po linii piłkę do bramki wbił Dziedzic. W 89 minucie Flotę dobił Piechniak, który wślizgiem ulokował w bramce Żukowskiego bezpańską piłkę. W doliczonym czasie gry Krajanowski zdołał dograć piłkę do Nwaogu, a nigeryjski snajper nie miał problemów ze zdobyciem trzynastej bramki w bieżących rozgrywkach.

5:3 - 90' - Nwaogu
GKS Katowice: Andrzej Wiśniewski - Paweł Olkowski (46 Gabriel Nowak), Wojciech Szala, Jacek Kowalczyk, Tomasz Sokołowski - Piotr Piechniak, Piotr Plewnia, Janusz Dziedzic, Przemysław Pitry, Krzysztof Kaliciak (60 Rafał Sadowski) - Michał Zieliński (85 Bartosz Karwan)

Flota: Krzysztof Żukowski - Mateusz Stąporski, Marek Niewiada, Ivan Udarević, Jacek Paczkowski - Bartłomiej Niedziela (72 Michał Ciarkowski), Radosław Pruchnik, Krzysztof Bodziony (79 Ferdinand Chi Fon), Damian Krajanowski - Charles Uchenna Nwaogu, Marek Kowal (63 Ensar Arifović)

żółte kartki: Wiśniewski, Piechniak (GKS) - Udarević, Niedziela, Niewiada, Nwaogu(Flota) sędzia: Jacek Walczyński (Lublin)

Dane pomogli uzupełnić: FlotaTheBest, Bengoro - dziękujemy