Flota wygrywa w Ostrowcu
autor: Filip GrelaUdany początek rozgrywek zanotowała w Ostrowcu Flota Świnoujście. Decydująca okazała się bramka do szatni, którą Wyspiarze zdobyli w pierwszej połowie. Początek spotkania był dosyć monotonny i żadna z drużyn nie stworzyła dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero w 14. minucie po faulu na Wojciechu Białku sędzia podyktował rzut wolny. Jego wykonawcą był Jarosław Białek, który strzelił jak z armaty w pole karne, ale bez problemu futbolówkę wyłapał Krzysztof Żukowski.
Siedem minut później na wysokości zadania dwukrotnie stanął Daniel Dybiec, który powstrzymał akcje ekipy ze Świnoujścia. W 24.minucie Jarosław Białek oddał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Strzał dobijał jeszcze Rafał Lasocki, ale futbolówka przeleciała obok słupka. Cztery minuty później Michał Ciarkowski uderzał na bramkę KSZO, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Jeszcze przed przerwą ostrowczanie dwukrotnie, ale bez efektu bramkowego. Co się nie udało gospodarzom, wyszło natomiast gościom i w 43. minucie objęli oni prowadzenie. Piłkę z boku otrzymał Charles Nwaogu Uchenna i strzałem głową umieścił ją w siatce. Kilka chwil później sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.

Po zmianie stron dopiero w 53. minucie Marcin Dziewulski wrzucił piłkę w pole karne Floty jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną.
W 75. minucie Jarosław Białek uderzył z rzutu wolnego na bramkę Floty, jednak futbolówka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką. Drużyna ze Świnoujścia zaczęła przeważać, co zaowocowało strzeleniem drugiej bramki w 80. minucie, którą bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Radosław Pruchnik. Gospodarze do końca meczu nie potrafili już stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola i po mało emocjonującym spotkaniu ulegli Flocie na własnym obiekcie 0:2.

KSZO Ostrowiec Św. - Flota Świnoujście 0:2 (0:1)
0:1 - Uchenna 43'
0:2 - Pruchnik 80'

KSZO: Wróbel - Lasocki, Stachurski, Dziewulski (78' Żelazowski), Łatkowski (46' Persona), Skórnicki, Dybiec, Jarosław Białek, Cieciura, Kanarski (85' Mąka), Wojciech Białek.

Flota: Żukowski - Falisiewicz, Rygielski, Ciarkowski, Niewiada, Uchenna (88' Dylewski), Pruchnik, Bodziony, Paczkowski, Arifović (62' Magdziński), Krajanowski (85' Niedziela).

Żółte kartki: Skórnicki (KSZO) oraz Arifović, Bodziony (Flota).

0:2 - 80' - Radosław Pruchnik
KSZO: Michał Wróbel - Michał Stachurski, Mikołaj Skórnicki, Daniel Dybiec, Rafał Lasocki - Jakub Cieciura, Jarosław Białek, Marcin Dziewulski (75' Tomasz Żelazowski), Klaudiusz Łatkowski (46' Tomasz Persona) - Wojciech Białek, Krystian Kanarski (84' Mateusz Mąka).

Flota: Krzysztof Żukowski - Damian Falisiewicz, Przemysław Rygielski, Marek Niewiada, Jacek Paczkowski - Michał Ciarkowski, Radosław Pruchnik, Krzysztof Bodziony, Damian Krajanowski (84' Bartłomiej Niedziela) - Charles Uchenna Nwaogu (86' Daniel Dylewski), Ensar Arifović (58' Jacek Magdziński).

żółte kartki: Skórnicki (KSZO) / Arifović, Bodziony (Flota). sędzia: Rafał Greń (Rzeszów)

Dane pomogli uzupełnić: DwieVictorie, PiastWalczacy - dziękujemy