Pewna wygrana Pogoni
Piłkarze Pogoni Szczecin w swoim ostatnim sparingu przed ligą pokonali GKP Gorzów Wielkopolski 3:0 (0:0).
Gorzowianie nieźle zaprezentowali się w pierwszej połowie meczu, stwarzając sobie więcej klarownych sytuacji. Dobrze grali w destrukcji, wyprowadzając przy tym groźne akcję. Na szczęście dla Portowców napastnicy GKP wyraźnie w tym dniu mieli rozregulowane celowniki. Najlepszą sytuację w tej części spotkania szczecinianie mieli w 42 minucie. Kapitalne podanie od Dariusza Zawadzkiego przejął Ropiejko, który znalazł się sam na sam z bramkarzem GKP. Próba przelobowania była jednak nieudana. Zresztą ten sam zawodnik miał także kilka innych sytuacji, ale za każdym razem brakowało precyzji.

W drugiej odsłonie meczu na boisku zobaczyliśmy m.in. testowanego, zawodnika z Zimbabwe Andre Gwaze, który kilkoma zagraniami pokazał się z dobrej strony. Roszady w składzie Pogoni przyniosły dużo ożywienia. Dwukrotnie na bramkę Sławomira Janickiego uderzał Marcin Bojarki, ale zarówno piłka uderzona nogą jak i głową poszybowała nad poprzeczką. Groźnie było także pod bramką Janukiewicza. Niezdecydowanie Krzysztofa Hrymowicza wykorzystał Michał Ilków-Gołąb, minął bramkarza Pogoni, jednak na szczęście Hrymowicz zdążył naprawić swój błąd.

Wreszcie 65 minuta spotkania. Rzut rożny i niepilnowany Marcin Dymkowski umieszcza piłkę w siatce. Jeden do zera. Gorzowianie atakowali, próbowali odrobić stratę, ale dziesięć minut później nadziali się na zabójczą kontrę. Lewą stroną boiska popędził Mikołaj Lebedyński, idealnie przerzucił piłkę na drugą stronę do Gwaze, a ten miał na tyle dużo czasu, aby ją spokojnie przyjąć i precyzyjnie uderzyć. Kropkę nad i Pogoń postawiła w 84 minucie. Bojarski podaje do Lebedyńskiego, ten niekonwencjonalnie odgrywa ją do Roberta Mandrysza, który nie daje szans bramkarzowi.

Mecz kontrolny z GKP był ósmym spotkaniem Portowców przed ligą, zanotowali cztery zwycięstwa, trzykrotnie zremisowali i tylko raz przegrali z GKS-em Bełchatów. Pogoń pierwszy mecz ligowy zagra 1 sierpnia na wyjeździe z ŁKS-em, a już w czwartek na stadionie Floriana Krygiera o godzinie 17:30 odbędzie się prezentacja drużyny.

3:0 - 84' - Robert Mandrysz
Pogoń Szczecin: 84. Radosław Janukiewicz - 14. Maciej Mysiak, 23. Krzysztof Hrymowicz (71' 4. Marcin Nowak), 13. Marcin Dymkowski, 3. Łukasz Matuszczyk (46' 10. Piotr Petasz) - 9. Piotr Prędota (46' 2. Dzikamai Andre Gwaze), 22. Dariusz Zawadzki (46' 16. Robert Mandrysz), 20. Bartosz Ława (67' 17. Maksymilian Rogalski), 11. Robert Kolendowicz (46' 6. Przemysław Pietruszka) - 78. Olgierd Moskalewicz (62' 7. Mikołaj Lebedyński), 21. Maciej Ropiejko (46' 33. Marcin Bojarski)

GKP Gorzów Wielkopolski: 12. Sławomir Janicki - 11. Artur Andruszczak, 3. Paweł Wojciechowski, 5. Daniel Ciach, 4. Josef Petřík (63' 19. Radosław Mikołajczak) - 14. Sebastian Janusiński (56' 20. Damian Jaroń), 16. Krystian Feciuch, 8. Adrian Łuszkiewicz, 9. Krzysztof Kaczmarczyk, 7. Grzegorz Wan (24' 17. Radosław Jasiński) - 18. Emil Drozdowicz (46' 21. Michał Ilków-Gołąb).

żółte kartki: Pietruszka '81 (Pogoń) / Wojciechowski '8, Janicki '51, Petrik '60 (GKP). sędzia: Jarosław Rynkiewicz

Dane pomogli uzupełnić: pszczolek, krab, bosman0100 - dziękujemy