Pogrom w Kutnie. Puchar jedzie do Raciborza
autor: paulinusPiłkarki Pogoni Szczecin Women przegrały w finale Pucharu Polski z Unią Racibórz 1:7. Podopieczne Mariusza Misiury rozpoczęły to spotkanie bardzo dobrze.
W 10 minucie po dośrodkowaniu Darii Kasperskiej z rzutu wolnego Darię Antończyk, reprezentacyjną bramkarkę, pokonała debiutująca w barwach kobiecej Dumy Pomorza - Patrycja Balcerzak. Piłkarki Pogoni długo nie cieszyły się jednak z prowadzenia. Cztery minuty później Agata Bernatowska zagrała w polu karnym ręką i sędzina podyktowała rzut karny, który na bramkę zamieniła kadrowiczka Anna Żelazko. W 17 minucie raciborzanki prowadziły już 2:1 po ładnej akcji Żelazko z Patrycją Pożerską. Boisko po zderzeniu z innymi zawodniczkami opuściła Kasia Barlewicz, która pojechała prosto do szpitala na badania. Szczecinianki także stwarzały sobie okazje do zdobycia bramki. Najlepszą miała Nataly Barlage, będąca sam na sam z Antończuk.
Piłkarki Pogoni dzielnie walczyły a sędzina podyktowała kolejny rzut karny, jak relacjonują świadkowie 'z kapelusza'. Na wysokości zadania stanęła jednak Anna Szymańska, która wybroniła strzał egzekwowany przez Żelazko. Unia osiągała coraz większą przewagę, lecz nie potrafiła wykorzystać stu procentowych okazji. Strzały były niecelne lub na przeszkodzie stawała kapitan szczecińskiej jedenastki.

Wraz z początkiem drugiej połowy szczęście opuściło granatowo - bordowe. Bardziej doświadczona Unia, Mistrz Polski, posiadający w swoim składzie siedem kadrowiczek, sukcesywnie powiększała swoją przewagę. W 47 w wyśmienitej sytuacji znalazła się Winczo, ale posłała piłkę ponad poprzeczką, mając przed sobą pustą bramkę. W 58 minucie ponownie na listę strzelczyń wpisała się Anna Żelazko, która później dołożyła jeszcze dwa gole. Wraz z kolejnymi bramkami z granatowo - bordowych uchodziła wola walki i zaangażowanie. Boisko opuściła kolejna w szczecińskiej ekipie Reprezentantka - Jola Siwińska, której odnowiła się kontuzja. Wynik na 1:7 w końcówce meczu ustaliły Patrycja Pożerska i Agnieszka Wińczo.

Rewanż już w piątek 13 sierpnia na Twardowskiego. szczecinianki podejmą Unię w meczu inaugurującym rozgrywki Ekstraligi Kobiet.

Pogoń Women Szczecin - Unia Racibórz 1:7 (1:2)
Sędziowała: Monika Mularczyk
Żółte kartki: Szymańska - Sosnowska, Bojdova

Pogoń: Szymańska - Szybińska, Barlewicz (24 Kornacka), Bernatowska, Legęć - Kasperska, Balcerzak, Kaźmierczak (76 Żyła), Siwińska (86 Silkowska) - Zdunek, Barlage (65 Ładniak)

RTP Unia Racibórz - Antończyk - Sokolenko (Hajduk 25'), Sosnowska, Mika - Konsek, Pożerska, Kawalec (Krupa 65'), Wiśniewska (Mańczyńska 46') - Żelazko - Winczo, Sznyrowska (Bojdova 46')
ďż˝rďż˝dďż˝o: Artur Dyczewski/własne