Polacy wygrywają PUF Koszalin Open 2010
autor: chaseReprezentanci Polski zwyciężyli zarówno w deblu, jak i grze pojedynczej w międzynarodowym turnieju tenisa ziemnego rangi ITF Men’s Futures PUF Koszalin Open 2010.
W finale gry podwójnej Grzegorz Panfil i Błażej Koniusz pokonali białorusko-węgierski debel Sierhiej Betau - Robert Varga. Pierwsza partia zacięta. Żadnej parze nie udało się przełamać serwisu przeciwników, a o wszystkim zadecydował wiec tie-break. W tym elemencie więcej spokoju zachowali Polacy. W drugim secie zaczęło się od przełamania serwisu Grzegorza Panfila, ale na szczęście Polacy odrobili te stratę i ostatecznie wygrali 6:3.
W finale singla, Jerzy Janowicz zmierzył się z Chilijczykiem Adrianem Garcią. Pierwszy set po tie-breaku - 7:6 dla Garcii. Kolejne partie wyglądały jednak podobnie - dwukrotne przełamanie Chilijczyka w siódmym gemie, po 6:3 dla Janowicza i zwycięstwo w koszalińskim turnieju.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / TVP Szczecin