Pogoń Women w finale Pucharu Polski!
autor: paulinusPiłkarki Pogoni Women Szczecin drugi rok z rzędu awansowały do finału Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet. Podopieczne Mariusza Misiury po bardzo zaciętym spotkaniu, w zaległym meczu półfinałowym pokonały w Żywcu, miejscowy Mitech II 3:2. Bramki dla szczecinianek zdobywały Anita Piotrowska, Natalia Silkowska i Emilia Zdunek. Szczecinianki zagrały bez kontuzjowanej Joli Siwińskiej. Granatowo - bordowe nie wykorzystały rzutu karnego. Finał zaplanowano na 7 sierpnia w Kutnie, rywalem będzie Mistrz Polski Unia Racibórz.
To po awansie do Ekstraligi i wicemistrzostwie w kategorii U-19 kolejny sukces szczecinianek w tym roku.

Mecz mógł się już zakończyć w 30minucie. Jednak nieskuteczność i niefrasobliwość w polu karnym gospodyń sprawiła, że o wyniki trzeba było drżeć do końcowego gwizdka.

Na początku strzelanie rozpoczęła Anita Piotrowska, pokonując na raty debiutującą w bramce Mitechu -Ożgo. Następnie doszło do szeregu niewykorzystanych sytuacji ze strony Pogoni. Nie wiadomo czy rzut karny, czy niecelność na 3-5metrze od bramki były najlepszymi, zmarnowanymi sytuacjami. Zemściło się to w końcówce pierwszej połowy, gdy na raty broniącą Szymańską jednak pokonała snajperka Mitechu.

Po przerwie kolejny wstrząs dla podopiecznych Misiury. Niefrasobliwość obrończyń Pogoni doprowadziła do stanu 2:1 dla Żywca w 30 sekundzie drugiej połowy. I wtedy doszło do gonienia wyniku. Sygnał dała młoda Silkowska celnie uderzając rzut wolny z 25 metrów pod poprzeczkę. Błąd popełniła wówczas Ożgo i Sęga z Mitechu, zderzając się nad przelatującą piłką. Gol dający prowadzenie i awans padł na 15 minut przed końcem spotkania. Jego autorką Zdunek, która w końcu przełamała okropną passę zmarnowanych sytuacji z pierwszej połowy. Dośrodkowanie w wykonaniu Silkowskiej ląduje na poprzeczkę a popularna 'Szpiegu' dopełnia formalności ładując piłkę do siatki gospodyń.
Na boisku w Żywcu nie pojawiła się lekko kontuzjowana Siwińska, a na 20 minut weszła powracająca po kontuzji Barlewicz. Zwycięstwo było idealnym prezentem dla obchodzącej w tym dniu swoje 20 urodziny Justyny Piotrowskiej.

W finale zabraknie Anity Piotrowskiej, która w tym spotkaniu ujrzała kolejną żółtą kartkę, wykluczającą ją z gry w rozstrzygającym meczu. Nie zobaczymy również Pałaszewskiej.

Mitech II Żywiec - Pogoń Women Szczecin 2:3 (1:1)
Pogoń: Szymańska - Szybińska, Pałaszewska, Kornacka (70' Barlewicz), Kasperska, Legęć, Kaźmierczak, Silkowska (80' Ładniak), Barlage (90' Piotrowska J.), Zdunek, Piotrowska A. (94' Bernatowska).
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne//women.pogonszczecin.info