Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo
Młodzi koszykarze Spójni Stargard Szczeciński po emocjonującej końcówce pokonali faworyzowany WKK Wrocław 71:65 w pierwszym meczu finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów w koszykówce. Najwięcej bo 17 punktów dla zwycięzców zdobył Mateusz Witkowski, trafiając cztery razy na sześć prób zza linii 6,25 m. Wśród pokonanych najskuteczniejszy był Piotr Niedźwiecki zdobywca 19 pkt.
Pierwsza kwarta rozpoczęła się od dobrych i skutecznych ataków Stargardzian, którzy prowadzili już 13:4, jednak koszykarze z Wrocławia pozbierali się i na koniec tej części gry ostatecznie zniwelowali stratę do dwóch oczek. W drugiej kwarcie sytuacja była niemalże odwrotna bowiem to Wrocławianie zaczęli seryjnie trafiać, wyszli na prowadzenie, ale na koniec Spójnia zmobilizowała się odrobiła straty i na koniec pierwszej połowy prowadziła 39:38. W pierwszej połowie oba zespoły zaprezentowały znakomitą skuteczność z dystansu, a szczególnie Mateusz Witkowski, który trzykrotnie trafił ze stuprocentową skutecznością.
Trzecia kwarta była początkowo wyrównana aż do momentu, gdy kontuzji wykluczającej go z dalszego doznał lider Stargardzian Bartłomiej Wróblewski. Stargardzianie pogubili się, wykorzystali to koszykarze z Dolnego Śląska i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Na całe szczęście tuż przed końcem tego fragmentu gry przewaga ta za sprawą Kasprzaka i Fittlera stopniała do dwóch oczek.

Ostatnia kwarta obfitowała w zmianę zwrotów akcji. Najpierw Wrocławianie powiększyli przewagę do dziewięciu punktów, by potem dzięki dwóm trójką Berdzika, jednej Witkowskiego, jednej
Kasprzaka oraz skutecznym rzutom wolnym Ważnego Stargardzki zespół na półtorej minuty przed końcem odzyskał prowadzenie, którego już nie oddał do końca spotkania.

Po zwycięstwie z WKK na Spójnię w czwartek czeka następny rywal czyli Polonią Warszawa.

Spójnia Stargard Szczeciński - WKK Wrocław 71:65 (19:17, 20:21, 13:16, 19:11)
Spójnia: Witkowski 17, Kasprzak 12, Wróblewski 12, Fittler 11, Ważny 7, Berdzik 6, Dąbrowski 4, Sobolewski 2
ďż˝rďż˝dďż˝o: Spojnia.info / pzkosz.pl / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek