UKS Olimpia Bobolice najlepszy w Powiecie Ziemskim Koszalin
autor: adaskoDnia 17 maja br. w Bobolicach na boisku Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Nikifora Krynickiego, odbył się Finał Powiatu Ziemskiego Koszalin w ramach Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion 2010 o Puchar Tymbarku” dla dzieci z rocznika 2000 i młodsi.
Patronatem nad imprezą objęła Zastępca Burmistrza Bobolic Mieczysława Brzoza.
Organizatorem turnieju był UKS Olimpia Bobolice, a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwał koordynator rozgrywek w  Powiecie Ziemskim Koszalin Henryk Kowalski.
W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów podzielonych na kategorię dziewcząt i chłopców z takich miejscowości jak : Biesiekierz, Bonin, Świemino i Bobolice. Turniej zakończył się podwójnym sukcesem UKS Olimpia Bobolice( trener Henryk Kowalski, Adrian Puszkiel ) , który wygrał zmagania zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. W kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła drużyna SP Biesiekierz (trener Małgorzata Rzeszutek) , która tylko jedną bramką przegrała mecz z boboliczankami. Wśród chłopców najbardziej zacięte i wyrównane spotkanie toczyło się o drugie miejsce w turnieju. SP Bonin (trener Mariusz Poślednik) pokonał SP Świemino (trener Agata Antoniewska) 1:0, a zwycięską bramkę zdobył najlepszy zawodnik turnieju Kacper Szaflarski.
Wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły otrzymały puchary, a zawodniczki i zawodnicy dyplomy, nagrody rzeczowe i słodkie upominki. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Koszalinie i Urząd Miejski w Bobolicach.

Kolejność końcowa:
I miejsce UKS Olimpia I Bobolice (trener Henryk Kowalski, Adrian Puszkiel)
II miejsce SP Bonin ( trener Mariusz Poślednik)
III miejsce SP Świemino (trener Agata Antoniewska)
IV miejsce SP Biesiekierz (trener Małgorzata Rzeszutek )
V miejsce UKS Olimpia II Bobolice (trener Henryk Kowalski, Adrian Puszkiel)

Nagrody indywidualne :
Najlepszy zawodnik : Kacper Szaflarski (SP Bonin)
Najlepszy bramkarz : Wiktor Badyński (SP Biesiekierz)
Najlepszy strzelec : Krystian Babec (Olimpia I Bobolice)

UKS Olimpia I Bobolice - Olimpia II Bobolice 0:3
UKS Olimpia II Bobolice - SP Biesiekierz 0:3
UKS Olimpia I Bobolice - SP Biesiekierz 1:0

II miejsce SP Biesiekierz (trener Rzeszutek Małgorzata)
III miejsce UKS Olimpia II Bobolice (trener Henryk Kowalski, Adrian Puszkiel)

Nagrody indywidualne:
Najlepsza zawodniczka : Ola Trusiło (Olimpia I Bobolice)
Najlepszy bramkarka : Sylwia Podgórska (SP Biesiekierz)
Najlepszy strzelczyni : Klaudia Turkowska ( Olimpia I Bobolice)

Najlepsze zespoły Finału Powiatu Ziemskiego Koszalin w kategorii chłopców i dziewcząt uzyskały awans do finału województwa zachodniopomorskiego, który odbędzie się w Szczecinku dnia 31 maja 2009r. o godz. 9.30.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek zwycięzca finału powiatowego może dobrać sobie do rozgrywek wojewódzkich 5 zawodników z terenu powiatu. UKS Olimpia Bobolice skorzystał z tego przepisu. W finale wojewódzkim wystąpi siedem dziewczynek z Bobolic i pięć z Biesiekierza. Natomiast wśród chłopców wystąpi sześciu zawodników z Bobolic i trzech z Bonina. Reprezentować oni będą Powiat Ziemski Koszalin. Życzymy powodzenia w finale.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za pomoc przy organizacji turnieju, szczególnie wychowawcom i uczniom OSW w Bobolicach.

relacjďż˝ dodaďż˝: henryk133

Z podwórka na stadion 2010 - Bobolice
data: 17-05-2010
miejsce: Bobolice

Finał Powiatu Ziemskiego Koszalin w ramach Ogólnopolskiego Turnieju „Z podwórka na stadion 2010 o Puchar Tymbarku”.