Nie pojadą do Szwecji
autor: Krzysztof Cichomski - C80W Koninie odbył się mecz finałowy SKF Meet The World 2010. Pogoń Women Szczecin uległa Bronowiance Kraków 0:1. Zwycięską bramkę dla krakowianek zdobyła w 37. minucie Katarzyna Ładocha. Mecz był wyrównany. w drugiej połowie Pogoń rzuciła sie do odrabiania straty i miała więcej z gry. Jednak Bronowianka nie pozwoliła sobie strzelić gola i mogła podwyższyć groźnie kontratakując. Tym samym to klub z Krakowa będzie w lipcu reprezentował Polskę na turnieju w Goeteborgu.
Pogoń mogła wyjść na prowadzenie już w 3minucie. Silkowska otrzymuje podanie przed polem karnym, mija jedną obrończynię z Krakowa, wykłada piłkę do Salwy, która stała 5metrów przed bramką. I skończyło się na wielkim okrzyku zawodu, gdyż strzał oddany został wprost w bramkarkę. To nie zniechęciło podopiecznych Mariusza Misiury. Barlewicz posyła mocną piłkę w pole karne, piłkę paruje na 5 metr bramkarka Krakowa, a zupełnie zaskoczona tym faktem Salwa jedynie muska futbolówkę, którą później łapie golkiperka Bronowianki. Bronowianka miała jedną sytuację w 39 '... Niestety zakończoną golem. Zdunek, która w kilku poprzednich sytuacjach mocno mieszała pod bramką Krakowa, tworząc raz po raz zagrożenie, gubi piłkę przed polem karnym, zawodniczka Krakowa nie namyślając się długo uderzyła na bramkę, trafiając tuż pod poprzeczkę, bezradnie skaczącej Jeż, która jednak mogła lepiej zachować się w tej sytuacji.
Druga połowa to już ciągłe ataki Pogoni i kontrataki Bronowianki, która dobrze się broniła, blokowała strzały, jak np. Barlewicz z 5metra. W każdej akcji zabrakło wykończenia. Salwa zdecydowała się na akcję indywidualną i strzeliła w boczną siatkę.

Skład Bronowianki: Kowalczyk - J. Gruszka, Chojnowska, Szyszka, K. Gruszka, Wilk (3 Jaworska, 70 Juszczak), Wróblewska, Podżus, Ładocha - Dul, Kmiecik
�r�d�o: tkkf.domenomania.pl/kobiecapilka.pl

Krajowy finał Gothia Cup: Pogoń Women - Bronowianka Kraków 0:1
data: 11-05-2010 11:00
miejsce: Konin