Wysoka porażka ze Zgodą
Szczypiornistki Politechniki w bardzo ważnym meczu o miejsca 5-8 ze Zgodą Ruda Śląska przegrały 22:29. Rewanż w sobotę na Górnym Śląsku o godz. 15.
Nasze akademiczki wyrównaną walkę toczyły tylko do 8 minuty, kiedy na tablicy widniał wynik 3:4. Później na boisku dominowały przyjezdne. Skutecznie wykańczała rzuty z linii dziewięciu metrów Małgorzata Kucińska, a w bramce udanymi interwencjami popisywała się Małgorzata Łakomska. W 20 minucie spotkania Zgoda prowadziła już 11:4. Od tego momentu zawodniczki AZS grały bramka za bramkę, a na przerwę schodziły przy wyniku 10:17.
W drugiej odsłonie koszalinianki zniwelowały stratę do szczypiornistek z Rudy Śląskiej do pięciu trafień, jednak przyjezdne nie pozwoliły długo łudzić się akademiczkom na zdobycie korzystnego wyniku. W 40 minucie prowadziły już 23:17. Na 10 minut przed zakończeniem meczu Rudzianki po czwartym trafieniu Justyny Weselak uzyskały najwyższe, dziewięciobramkowe prowadzenie. Wówczas wiadome było, że koszalinianki meczu nie wygrają. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22:29.

Za tydzień szczypiornistki AZS jadą na Śląsk, by odrobić straty z dzisiejszego spotkania i walczyć o piątą lokatę w rozgrywkach. Będzie niezwykle ciężko, ale pozostaje nadzieja.

Politechnika Koszalińska - Zgoda Ruda Śląska 22:29 (10:17)

AZS: Morawiec, Kwiecień - Olek 6, Łabul 4, Dworaczyk 4, Borowska 4, Janaczek 2, Leśkiewicz 2, Całużyńska, Cieśla, Szostakowska, Tarczyluk.
Zgoda: Łakomska, Muszioł - Kucińska 8, Gleń 4, Cebula 4, Obruśnik 4, Weselak 4, Świszcz 3, Krzymińska 1, Mrozek 1, Pałecka, Sikorska.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / azs.politechnika.koszalin.pl