Morze coraz bliżej spadku
autor: KudłatyMorze Bałtyk wraca z Suwałk bez zwycięstwa. Zarówno w piątek jak i w sobotę rano szczecinianie w decydującej batalii o utrzymanie przegrali z miejscowym Ślepskiem i są już o krok, czyli o mecz, od degradacji do II ligi.
W pierwszym meczu Morze przegrało 1:3. Po pierwszym secie pewnie wgranym przez Ślepsk wydawało się, że mecz zakończy się szybkim 3:0. Nic podobnego. W drugiej partii szczecinianie wstrzelili się zagrywką siejąc spustoszenie w szeregach Ślepska i pewnie wygrywając. Trzecia partia to walka punkt za punkt do stanu 19:19. W tym momencie gospodarze zdobyli trzy punkty nie tracąc żadnego. I kiedy wydawało się, że jest już po secie, goście doprowadzili do remisu 24:24, a następnie 25:25. Końcówka należała jednak do Ślepska, który wygrał seta 26:24. W czwartym i jak się okazało ostatnim secie od stanu 5:5 suwalczanie zdobyli kilku punktową przewagę, którą spokojnie 'dowieźli' do końca.
Sobotni pojedynek odbywał się w cieniu tragedii, która wydarzyła się pod Smoleńskiem. Dramatyczne wydarzenia nie pozostały bez wpływu na koncentrację zawodników. Mecz nie stał na wysokim poziomie, a gra obu drużyn falowała. Raz jeden, raz drugi zespół osiągał dużą przewagę i pewnie wygrywał partię. Najbardziej zacięty był piąty set, w którym z minimalną przewagą zwyciężyli gospodarze.

Kolejne mecze rozegrane zostaną w Szczecinie 24 i ewentualnie 25 kwietnia. Termin spotkań został zmieniony w związku z żałobą narodową