Olimpia najlepsza w eliminacjach OOM
autor: kasia123W czwartek, na boisku przy ul. Bandurskiego rozgrywane były eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepszym zespołem w naszym województwie zostały młode Olimpijki. Pierwszy zespół pokonał wszystkie zespoły, nie tracąc żadnej bramki. Drugi zespół zasłużył na jeszcze większe słowa uznania. Z różnych przyczyn trochę od dnia wczorajszego rozsypał się skład drugiej drużyny i stawiło się na zbiórkę 11 zawodniczek. Dziewczyny nie poddały się walczyły pomimo przeciwności losu (1 zawodniczka chora, po 1 meczu kolejna kontuzjowana). Walcząc w 10 lub nawet 9 nie poddały się i chciały pokazać, że gra do końca - do ostatnich sił nie jest im obca. Pomimo porażek nie podłamały się za co zebrały od trenerów wielki słowa pochwały. Wiele z nich jest dopiero na początku swojej piłkarskiej przygody i już w niedalekiej przyszłości będą mogły pokazać, że takie lekcje przynoszą efekty.

Pierwszy mecz Olimpia I - Olimpia II od pierwszych minut przebiegał pod dyktando „jedynki”. Już w 2 minucie dośrodkowanie Sochackiej strzałem głową z bliskiej odległości na bramkę zamienia Cyrulewska. Pięć minut później Kaźmierczak wystawia prostopadłą piłkę do Lewczuk i ta nie marnuje sytuacji sam na sam. W kolejnej minucie Cyrulewska dośrodkowuje z rzutu rożnego, Dorawa przedłuża piłkę, która na bramkę zamienia Lewczuk. W 10 minucie Kaźmierczak strzałem z 25 metrów pod poprzeczkę zdobywa kolejną bramkę. Wynik do przerwy ustala ponownie Kaźmierczak strzałem z boku pola karnego. W drugiej odsłonie w 24 minucie bramkę po dośrodkowaniu strzela Cyrulewska, w 26 minucie Lewczuk podwyższa wynik strzałem w długi róg bramki. Po kolejnych 2 minutach Jabłońska wykorzystuje podanie od Cyrulewskiej. Końcowy wynik na 9:0 ustala Cyrulewska strzałem z 25 metrów.

Po tym spotkaniu Błękitni ulegli Victorii Sianów 1:2, choć do przerwy do stargardzianki przeważały na boisku.

W drugiej kolejce Olimpia II uległa ponownie 0:9 Victorii Sianów i tym sposobem sianowianki awansowały do kolejnej fazy rozgrywek.

Mecz Olimpia I - Błękitni decydował o tym czy nasz zespół również po 2 kolejce uzyska awans. Już w 6 minucie Tomczak strzałem z 30 metrów zdobywa pierwszą bramkę dla Olimpii. Trzy minuty później Kaźmierczak zdobywa gola strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego. W 12 minucie Bachman strzałem z ostrego kąta ustala wynik końcowy meczu na 3:0 przypieczętowując tym samym awans Olimpii I.

Ostatnia kolejka rozpoczęła się od meczu o pierwsze miejsce w grupie. Olimpia I - Victoria Sianów. Jedyną bramkę meczu w 16 minucie zdobyła strzałem z 35 metrów Cyrulewska.

W ostatnim meczu Błękitni pokonali Olimpię II 2:0.