Janukiewicz Show!
autor: ttbPiłkarze Pogoni Szczecin zremisowali z faworyzowanym Ruchem w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski, który został rozegrany w Chorzowie. Podopieczni Piotra Mandrysza po niezłej pierwszej połowie, w drugiej nie potrafili zupełnie się odnaleźć. Miejscowi objęli prowadzenie w 50 minucie, kiedy to do bramki trafił Sobiech. Granatowo - bordowi odpowiedzieli zupełnie niespodziewaną bramką w 84 minucie, tuż po pierwszym rzucie rożnym, jaki mieli w tym spotkaniu. Do siatki rywala trafił Maciej Mysiak, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz Pogoni - Radosław Janukiewicz, który fantastycznymi interwencjami uchronił swój zespół przed stratą kilku bramek. Rewanż 20 kwietnia o godzinie 20:00.
Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:1(0:0)
1:0 - 50' - Sobiech
1:1 - 84' - Mysiak

sędzia: Piotr Siedlecki
widzów: 6 000

Ruch: Matko Perdijić - Krzysztof Nykiel, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok - Wojciech Grzyb, Grzegorz Baran, Michał Pulkowski, Łukasz Janoszka (76' Damian Świerblewski) - Marcin Zając (28' Arkadiusz Piech; 85' Grzegorz Goncerz), Artur Sobiech

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Marcin Nowak, Krzysztof Hrymowicz, Omar Jarun, Marcin Woźniak - Przemysław Pietruszka, Maciej Mysiak, Piotr Koman, Piotr Petasz - Olgierd Moskalewicz (90+3' Mikołaj Lebedyński), Marcin Bojarski (87' Tomasz Parzy).

żółte kartki: Woźniak, Hrymowicz, Koman (Pogoń)

Puchar Polski (2009/2010)
Ruch Chorzów Pogoń Szczecin
1 1
06-04-2010 20:00
1:0 - 49' - Artur Sobiech
1:1 - 84' - Maciej Mysiak
Ruch: 30. Matko Perdijić - 8. Krzysztof Nykiel, 15. Rafał Grodzicki, 2. Piotr Stawarczyk, 21. Maciej Sadlok - 6. Wojciech Grzyb, 3. Grzegorz Baran, 17. Michał Pulkowski, 14. Łukasz Janoszka (76' 26. Damian Świerblewski) - 9. Marcin Zając (28' 18. Arkadiusz Piech; 85' 11. Grzegorz Goncerz), 19. Artur Sobiech

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 4. Marcin Nowak, 23. Krzysztof Hrymowicz, 5. Omar Jarun, 27. Marcin Woźniak - 6. Przemysław Pietruszka, 14. Maciej Mysiak, 3. Piotr Koman, 10. Piotr Petasz - 78. Olgierd Moskalewicz (90+3' 7. Mikołaj Lebedyński), 33. Marcin Bojarski (87' 11. Tomasz Parzy).

żółte kartki: Woźniak '23, Hrymowicz '60, Koman '90 (Pogoń) sędzia: Piotr Siedlecki

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, GKSRMT - dziękujemy

Pomeczowe wypowiedzi zawodników (Bengoro)
Wypowiedzi trenerów po meczu Ruch - Pogoń (Bengoro)