Mamy Puchar Polski!!
Koszykarze AZS-u Koszalin zdobyli Puchar Polski. W finale, który rozgrywany był w warszawskim Torwarze, nasza drużyna pokonała Turów Zgorzelec 80:75. - Chciałbym zadedykować ten puchar naszym kibicom, a przede wszystkim prezydentowi Koszalina, Mirosławowi Mikietyńskiemu, który wczoraj obchodził 53. urodziny. To dzięki niemu mamy ten puchar - mówi zaraz po meczu, szczęśliwy Mariusz Karol.
W pierwszej połowie dominował AZS. Akademicy lepiej spisywali się w obronie, zmuszając PGE Turów do nerwowych rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Koszalińscy akademicy po raz pierwszy objęli prowadzenie w piątej minucie spotkania i nie oddali go już do końca. Po trzech kwartach wydawało się, że zwycięstwo nie będzie podlegało żadnej dyskusji, bo AZS prowadził wysoko 68:50, a na początku ostatniej kwarty, po trójce Swansona nawet 71:50. Turów jednak pod koniec meczu wykorzystał dekoncentrację koszalinian i zmniejszył stratę do zaledwie pięciu punktów.
PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin 75:80
(19:22, 18:23, 13:23, 25:12)
PGE: J. Gray 22 (2), M. Wright 15, M. Chyliński 11 (3), K. Wysocki 10 (1), C. Johnson 8, B. Wallace 5 (1), A. Wójcik 2, R. Witka 2, J. Loyd 0, B. Bochno 0, K. Roszyk 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / TVP Szczecin