Tylko remis
Bramkowym remisem, 2:2 zakończył się piątkowy hit ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin. Zawodnicy Dumy Pomorza byli bliscy wywiezienia z Łodzi kompletu punktów, jednak skupienie się w końcówce meczu jedynie w defensywie 'nagrodzone' zostało bramką Janusza Wolańskiego w 88 minucie. Jednym z 'bohaterów' spotkania był sędzia Wojciech Krztoń z Olsztyna, który momentami pozwalał na brutalną grę zawodników ŁKS-u. Remis skomplikował szanse obu drużyn na awans do Ekstraklasy, jednak, ani ŁKS, ani Pogoń nie powiedziały jeszcze w tej rywalizacji ostatniego słowa.
Początek spotkania to spokojna gra obu zespołów w środku pola. Pierwsze uderzenie na bramkę Pogoni oddał Gevorgyan, jednak była to próba bardzo nieudana. W 15 minucie meczu Lebedyński otrzymał dobre podanie, które otworzyło mu drogę do sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, niestety w tej sytuacji sędzia liniowy dopatrzył się spalonego, jednak nie była to słuszna decyzja. W 20 minucie fatalnie zachował się obrońca ŁKS-u, który stracił piłkę na rzecz Pietruszki. Zawodnik Pogoni oddał silny strzał na bramkę gospodarzy z szesnastego metra, jednak na posterunku znalazł się Wyparło. Dwie minuty po tej sytuacji Portowcy objęli prowadzenie 1:0. Petasz wykorzystał podanie z narożnika boiska i atomowym uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w bramce ŁKS-u. Już po minucie Pogoń mogła prowadzić 2:0, jednak Rogalski nie wiedział co ma zrobić z piłką w polu karnym gospodarzy i ostatecznie skończyło się na strachu. Przed przerwą swoich sił ponownie spróbował Petasz, ale golkiper ŁKS zdołał wypiąstkować piłkę przed siebie.Granatowo-bordowi w pierwszej części meczu byli stroną dominującą i fani gospodarzy mogli cieszyć się, że ich zespół do przerwy przegrywał jedynie 1:0.

Początek drugiej połowy przyniósł niespodziewany remis. Błąd defensywy Pogoni wykorzystał Madejski, który przyjęciem piłki zgubił Nowaka i bez najmniejszych problemów płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce Dumy Pomorza. Na odpowiedź Pogoni czekaliśmy zaledwie cztery minuty. Nowak dośrodkował piłkę w pole karne, a akcję zamknął pozostawiony sam sobie Hrymowicz, który z strzałem z najbliższej odległości pokonał Wyparłę. Kolejne minuty przyniosły nam bardzo ostre ataki piłkarzy ŁKS-u na nogi zawodników Pogoni, które sporadycznie kończyły się jedynie żółtym kartonikiem albo też brakiem kary. Starcia z zawodnikami gospodarzy szczególnie zapamiętają PetaszKoman. Portowcy oddali inicjatywę drużynie gospodarzy i pierwszym ostrzeżeniem był strzał z dystansu Madejskiego z trudem obroniony przez Janukiewicza. Niestety golkiper Pogoni piłkę z siatki musiał wyciągnąć w 88 minucie. Portowcy nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego, ta spadła pod nogi Wolańskiego, a ten strzałem dał remis ŁKS-owi. Arbiter doliczył 6 minut do regulaminowego czasu, a w nich bohaterem mógł zostać Mysiak, ale dwukrotnie jego strzały mijały bramkę ŁKS-u. W ostatniej akcji meczu Petasz doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale ten pojedynek przegrał.

2:2 - 88' - Janusz Wolański
ŁKS Łódź: 30. Bogusław Wyparło - 19. Pavol Balaz (62' 13. Janusz Wolański), 3. Adrian Woźniczka, 20. Artur Gieraga, 7. Tomasz Hajto - 16. Kamil Bendkowski (72' 18. Szymon Salski), 21. Rafał Kujawa, 77. Piotr Świerczewski, 8. Piotr Madejski, 9. Vahan Gevorgyan - 27. Łukasz Gikieiwcz
pozostali: 12. Marcin Pająk, 28. Mieczysław Sikora, 22. Artur Marciszko
Pogoń Szczecin: 84. Radosław Janukiewicz - 4. Marcin Nowak, 23. Krzysztof Hrymowicz, 5. Omar Jarun, 27. Marcin Woźniak - 17. Maksymilian Rogalski (68' 18. Daniel Wólkiewicz), 6. Przemysław Pietruszka, 3. Piotr Koman, 33. Marcin Bojarski (87' 14. Maciej Mysiak), 10. Piotr Petasz - 7. Mikołaj Lebedyński (65' 78. Olgierd Moskalewicz)
pozostali: 1. Krzysztof Pyskaty, 21. Maciej Ropiejko, 22. Dariusz Zawadzki, 16. Robert Mandrysz

żółte kartki: Piotr Świerczewski 52', Piotr Madejski 57', Tomasz Hajto 61', Adrian Woźniczka (ŁKS) / Maksymilian Rogalski 62', Marcin Woźniak 76' (Pogoń) sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Pomeczowe wypowiedzi trenerów ŁKS i Pogoni (gutoslaw11)