Lepiej późno niż wcale
autor: ttb Kibice Pogoni Szczecin aż 164 dni musieli czekać na zwycięstwo swoich ulubieńców w pierwszej lidze. Taki bowiem czas minął od zwycięstwa w domu z GKP Gorzów Wielkopolski do meczu z Górnikiem Łęczna. Duży udział w wygranym przez Pogoń Szczecin meczu miał Marcin Klatt, który zdobył swoje pierwsze bramki dla Dumy Pomorza w pierwszej lidze. Krytykowany wiosną były snajper Warty Poznań w 18 minucie meczu przy stanie 1:0 dla Pogoni godnie zastąpił kontuzjowanego Olgierda Moskalewicza i do dorobku Portowców dorzucił dwa trafienia.
Spotkanie w Łęcznej od mocnego uderzenia rozpoczęła Duma Pomorza. autor: /meW 7 minucie piłka po strzale Przemysława Pietruszki odbiła się od nogi Piotra Karwana i trafiła do bramki Górnika strzeżonej przez byłego bramkarza Floty, Sergiusza Prusaka. Od 14 minuty Pogoń musiała radzić sobie bez czołowego piłkarza w rundzie wiosennej Olgierd Moskalewicz (na zdjęciu z lewej), który po pojedynku z Wallace Benevente z urazem musiał opuścić boisko. Jego miejsce na boisku zajął Marcin Klatt krytykowany przez wielu kibiców za fatalną skuteczność. W 21 minucie formę golkipera gospodarzy sprawdził Piotr Petasz, lecz tym razem Sergiusz Prusak zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Dziesięć minut po tej sytuacji Piotr Petasz znów spróbował swoich sił, jednak strzał z okolic osiemnastego metra, minimalnie minął bramkę gospodarzy. Po chwili gospodarze bliscy byli wyrównania za sprawą akcji Janusza SurdykowskiegoSławomira Nazaruka, zakończonej zbyt lekkim uderzeniem tego drugiego. Kiedy wydawało się, że Górnik może zdobyć wyrównującą bramkę, to Portowcy podwyższyli swoje prowadzenie. W 40 minucie Maksymilian Rogalski kapitalnie 'obsłużył' podaniem Marcina Klatta, a ten strzałem przy słupku zdobył swoją pierwszą bramkę dla Dumy Pomorza. Ten sam piłkarz wyraźnie rozochocony debiutanckim trafieniem, tuż przed przerwą ponownie mógł pokonać Sergiusza Prusaka, ale zabrakło centymetrów.

autor: Filip Grela /eh69/Oczekujący w drugiej części na bramkę kontaktową fani Górnika złudzeń kto jest lepszy w sobotnim pojedynku, pozbawieni zostali w 61 minucie. Po dośrodkowaniu Przemysława Pietruszki trzecią bramkę dla Pogoni strzałem głową zdobył Marcin Klatt. W 65 i 70 minucie znów przypomniał o sobie Piotr Petasz. Najpierw uderzył potężnie na bramkę, a następnie przegrał pojedynek sam na sam z Sergiuszem Prusakiem [(na zdjęciu z prawej). W ostatnich minutach meczu gospodarze próbowali jeszcze pokonać Radosława Janukiewicza, jednak ta sztuka im się nie udała. W końcówce urazów nabawili się Dariusz Zawadzki, Marcin Woźniak z zespołu Pogoni oraz Wallace Benevente po stronie gospodarzy. Ostatecznie Pogoń Szczecin zwyciężyła w Łęcznej z Górnikiem 3:0.