Pogoń ponownie przegrywa
autor: /mePogoń Szczecin walcząca o awans do ekstraklasy ponownie bez punktów i ponownie traci je w konfrontacji z broniącą się przed spadkiem ekipą. Tym razem Portowcy przegrali na wyjeździe z Motorem Lublin 2:3.
Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla Pogoni, od rajdu Wólkiewicza. Jednak bramkę pierwsi zdobyli gospodarze. Po 23 minutach gry Pogoń przegrywała już 0:2. Najpierw w 12 minucie Marek Fundakowski wykorzystał błąd Radosława Janukiewicza, a drugiego gola strzałem głową zdobył Kamil Hempel. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla szczecinian zdobył Olgierd Moskalewicz (na zdjęciu). W 54 minucie było jednak 3:1 dla Motoru.
W roli głównej ponownie Marek Fundakowski, który z strzałem z dystansu pokonał Janukiewicza. Ponownie wiarę na zdobycie punktów w tym pojedynku dał Olgierd Moskalewicz, który wykorzystał prezent obrońców. Niestety na więcej w tym dniu Portowców nie było stać. Portowcy spadli w tabeli I ligi na szóste miejsce, a ich szanse na awans do ekstraklasy poważnie zmalały.

Motor Lublin - Pogoń Szczecin 3:2
1:0 -12' - Marek Fundakowski
2:0 - 23' - Kamil Hempel
2:1 - 41' - Olgierd Moskalewicz
3:1 - 54' - Marek Fundakowski
3:2 - 58' - Olgierd Moskalewicz

Motor: Dawid Dłoniak - Damian Falisiewicz, Michał Maciejewski, João Carlos, Tomasz Lenart (15' Grzegorz Krystosiak) - Kamil Hempel (72' Paweł Adamiec), Przemysław Żmuda, Radosław Kursa (80' Damian Niemczyk), Marcin Popławski, Wojciech Białek - Marek Fundakowski.
Pogoń: Radosław Janukiewicz - Tomasz Rydzak, Marcin Nowak, Łukasz Wróbel, Josef Petřík (74' Piotr Petasz) - Marcin Bojarski, Dariusz Zawadzki (62' Mikołaj Lebedyński), Przemysław Pietruszka, Daniel Wólkiewicz (62' Maksymilian Rogalski) - Olgierd Moskalewicz, Marcin Klatt.

relacjďż˝ dodaďż˝: krab

I liga (2009/2010)
Motor Lublin Pogoń Szczecin
3 2
03-04-2010 14:00
2:0 - 24' - Kamil Hempel

żółte kartki: Dłoniak, Kursa, Białek, Popławski (Motor) / Janukiewicz, Rydzak, Moskalewicz, Nowak (Pogoń). sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Dane pomogli uzupełnić: PortowiecMKS, Alikowaty17, paulinus, saq25 - dziękujemy