Grot uległ Leśnikowi ...
Po pierwszej tragicznej połowie i dużo lepszej drugiej Grot Gardno przegrał z Leśnikiem Kliniska 2:3 (0:2). Mecz rozegrano w ramach zaległej 17 kolejki A-klasy gr.3. Gole dla Grota zdobyli: Dariusz Pińkowski i Marek Wilczyński.

Spotkanie rozpoczęło się fatalne dla piłkarzy gospodarzy. Już w 10 minucie bramkę zdobyli goście. Gol padł po ewidentnym błędzie sędziego, który pozwolił grać mimo ewidentnego zagrania piłki ręką. Nie minęło kolejnych 10 minut, gdy bramkarz Grota Białek musiał wyciągać piłkę z siatki po raz drugi. Grot rozpędzał się powoli. W 25 minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Chojniak, który po zagraniu piłki przez Pińkowskiego próbował strzału z woleja. W 30 minucie miała miejsce kuriozalna sytuacja. Chojniak zagrał piłkę na wolne pole do Pińkowskiego, który wychodził na pozycję sam na sam. Niestety obrońca Leśnika zatrzymał futbolówkę ręką, za co zostało ukarany tylko żółtą kartką.
Druga połowa to zupełnie inny obraz gry piłkarzy z Gardna. Szybkie przemyślane akcje sprawiały, że raz po raz było gorąco pod bramką gości. W 55minucie kontaktową bramkę zdobył Dariusz Pińkowski, który wykorzystał idealne podanie od Radosława Młynarczyka. 10 minut później było już 2:2. W podbramkowym zamieszaniu najprzytomniej zachował się Marek Wilczyński. Od tego momentu miał miejsce napór piłkarzy Grota, swoje szanse mieli Jacek Duk, Łukasz Chojniak i Paweł Janiak. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą w 91 minucie, po zamieszaniu w polu karnym, gola zdobyli goście. Grot mimo huraganowych ataków, po których w polu karnym faulowany był dwukrotnie Chojniak, nie zdołał doprowadzić do wyrównania. W 93 minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał jeszcze zawodnik z Klinisk. Arbiter meczu zakończył mecz w dość nietypowy sposób, w momencie gdy zawodnik Grot Michał Borsuk znalazł się w polu karnym w sytuacji sam na sam… Zostawmy to bez komentarza.

Grot Gardno - Leśnik Kliniska 2:3 (0:2)

br. Pińkowski, Wilczyński (Grot) / M.Okunek 2, J.Kwiatkowski (Leśnik).

Grot: Mariusz Białek - Paweł Woźniak, Radosław Młynarczak, Wiesław Kamiński, Jarosław Śmeitanka - Emil Młynarczak, Bartłomiej Chojniak (46' Rafał Siwek), Marek Wilczyński (90' Michał Borsuk), Artur Kujawiński (50’ Jacek Duk) - Łukasz Chojniak, Dariusz Pińkowski (65' Paweł Janiak).

Leśnik: Gogosza - Zarzycki, Stefaniak, Szmuc, Skórzewski, Seba (Skakuj), Rużyło (Paweł Kwiatkowski), Banach (Jacek Kwiatkowski), Franczak (Raczek), Guzicki, M.Okunek

2:3 - Jacek Kwiatkowski
Grot: Mariusz Białek - Paweł Woźniak, Radosław Młynarczak, Wiesław Kamiński (c), Jarosław Śmietanka - Emil Młynarczak, Bartłomiej Chojniak (46' Rafał Siwek), Marek Wilczyński (85' Michał Borsuk), Artur Kujawiński (50' Jacek Duk) - Łukasz Chojniak, Dariusz Pińkowski (65' Paweł Janiak).

Leśnik: Gogosza, Zarzycki, Stefaniak, Szmuc, Skórzewski, Araszyński (Skakuj), Rużyło (Paweł Kwiatkowski), Banach (Jacek Kwiatkowski), Franczak (Raczek), Guzicki, Okunek

Czerwona kartka Skórzewski - za 2 żółte sędzia: Cichecki W. - Makuch M., Konieczny M.

Dane pomogli uzupełnić: kibic222222, dagome992, chelseaLKS - dziękujemy