Rewanż udany, trzy punkty zostają w Nowogardzie
autor: katuPiłkarze Pomorzanina wzięli udany rewanż za mecz z jesieni pokonując Osadnik 2:0. Bramki dla nowogardzkiego zespołu zdobywali Soska i Miklas. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze zrównali się punktami z ekipą z Myśliborza.

Spotkanie rozpoczęło się od gwałtownych ataków piłkarzy Pomorzanina. Już w drugiej minucie, Krystian Miklas, znajdując się w niełatwej sytuacji po niesygnalizowanym mocnym strzale uderzył w słupek. Po kilku minutach znacznej przewagi Pomorzanina tempo nieco spadło i gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Do końca pierwszej odsłony nie brakowało wielu kontr i strzałów naszego zespołu, lecz nie przynosiły ode zamierzonego celu. W 40 minucie sędzia spotkany popełnił znaczący błąd, kiedy to Krystian Miklas mijając obrońcę i wychodząc na sytuację sam na sam w polu karnym, nie odgwizdał rzutu karnego po ewidentnym pociągnięciu za rękę naszego najlepszego strzelca. Pierwsza połowa po znaczącej przewadze gospodarzy zakończyła się bezbramkowo.
Druga część gry nie zmieniła znacząco stylu całego widowiska, zmieniła natomiast wynik spotkania. Po kolejnym słupku Miklasa i kilku ciekawym kontrach, w 69 minucie sędzia podyktował rzut wolny dla Pomorzanina. Do piłki ustawionej na około 30 metrze podszedł Michał Soska i precyzyjnym strzałem od słupka umieścił piłkę w siatce. Co się nie udało 'Małemu' w ciągu całego meczu mimo wielu licznych szarż i prób, udało się już w doliczonym czasie gry. Po dość ciekawej i niecodziennej, a już na pewno nie planowanej asyście Piotrowskiego, Miklas strzałem głową z 16 metra przechytrzył obrońcę i przelobował bramkarza z Myśliborza. Po golu na 2:0 frustracji nie wytrzymali przyjezdni, tym bardziej, że ich emocji nie potrafił opanować słaby w tym spotkaniu sędzia. Doszło do przepychanek ze sprawiedliwym tego meczu, po którym to kilku zawodników otrzymało żółte i czerwoną kartkę. Najważniejsze jednak, że trzy punkty zostały w Nowogardzie i walka o jak najlepsze miejsce w tabeli ciągle trwa.

Kolejnym rywalem Pomorzanina, już w sobotę o 17, będzie gryficka Sparta. Mecz odbędzie się w Trzygłowie.

Pomorzanin Nowogard - Osadnik Myślibórz 2:0 (0:0)