Cztery zwycięstwa Świtu na koniec sezonu
autor: Swit1952W ostatnim spotkaniu sezonu 2009/2010 Świt Skolwin pokonał przed własną publicznością Wodę Rzecko aż 7:2. Wynik może wskazywać na łatwe zwycięstwo gospodarzy, jednak Skolwinianie nie zachwycili swoją grą, szczególnie w pierwszej połowie.
Dowodem tego była bramka zdobyta przez piłkarzy Wody w 15 minucie spotkania, którzy wykorzystali nieudaną pułapkę offside'ową w wykonaniu Świtowców. Goście mieli jeszcze inne dogodne sytuacje do zdobycia bramek, lecz dobrymi interwencjami popisał się Mateusz Kopociński. Podopieczni Andrzeja Kurpiela, który wraz z końcem sezonu rozstaje się z pierwszą jedenastką Dumy Skolwina, próbowali odrabiać straty, jednak razili nieskutecznością. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował Bartosz Żołnowski, który zdecydował się na strzał w sytuacji oko w oko z bramkarzem, w której mógł jednak dograć do lepiej ustawionych kolegów. W końcu jednak, w 35 minucie prostopadłe podanie otrzymał Marcin Ratkowski, który umieścił piłkę w siatce obok interweniującego goalkeepera Wody. Do przerwy więcej goli już nie padło.
Po pierwszym gwizdku sędziego w drugiej odsłonie, gra Świtowców wyglądała już nieco lepiej, co potwierdzili zdobyciem bramki autorstwa Marcina Garleja. Po kilku minutach było już 3-1, kiedy swojego drugiego gola w meczu zdobył Marcin Ratkowski. Jednak gracze z Północy Szczecina nie ustrzegli się również błędów, które wykorzystali goście zdobywając bramkę kontaktową. Najskuteczniejszy strzelec zespołu ze Skolwina ponownie jednak przypomniał o sobie, położył bramkarza rywali i posłał piłkę do pustej bramki zdobywając swojego trzeciego gola w meczu, a 15 w całych rozgrywkach (przyp. wystąpił tylko w 14. meczach!).

Piąta bramka dla Świtu to zasługa Marcina Garleja, który w końcówce sezonu odzyskał wiarę we własne możliwości. Ostatnie dwa trafienia to zasługa młodych graczy drużyny juniorów Krzysztofa Barczyńskiego i Mateusza Gejdyka, którzy dobili zespół Wody i zdobyli swoje premierowe trafienia w pierwszym zespole.

Jedenastka Świtu wygrała i zakończyła rozgrywki na 10-tej pozycji i w przyszłym sezonie zagra ponownie w V lidze, miejmy nadzieje, że z lepszym rezultatem w końcowym rozrachunku.

Świt: Mateusz Kopociński - Cezary Szałek, Mariusz Pikuła, Bartosz Żołnowski, Artur Brzeziński - Grzegorz Celmer (65' Krzysztof Barczyński), Tomasz Danikiewicz (c), Sebastian Kolec (65' Piotr Jakimowicz), Tomasz Skweres - Marcin Garlej, Marcin Ratkowski (80' Mateusz Gejdyk).

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952