Ostatni mecz Chemika w Policach
autor: Krzysztof Cichomski /C80/Do zakończenia sezonu pozostały już tylko trzy kolejki. Piłkarze Chemika Police ze swoimi kibicami pożegnają się w najbliższą niedzielę, do Polic przyjedzie Kotwica Kołobrzeg. W kolejnych tygodniach Chemik zagra w Wejherowie z Gryfem, zaś sezon zakończy w Gryfinie meczem z Energetykiem.

Na zdjęciu Piotr Dubiela (z lewej), który jesienią w meczu z Chemikiem zdobył gola na 1:0.
Historia

Historia spotkań Chemika z Kotwicą obejmuje dziesięć sezonów i 19 meczów. Pierwsze potyczki miały miejsce w sezonie 1994/95 gdy w dwumeczu policzanie zdobyli cztery punkty, później nie było już tak różowo.

sezon 2000/01
Chemik - Kotwica 6:2 (Pikuła, Flejter 2, Mindziul, Szmit, samobójcza)
Kotwica - Chemik 4:0

sezon 2001/02
Chemik - Kotwica 2:3
Kotwica - Chemik 4:2 (Kopernicki, Wydmuszek)

sezon 2002/03
Chemik - Kotwica 0:1

sezon 2005/06
Chemik - Kotwica 1:1 (Szałek J.)
Kotwica - Chemik 1:0

sezon 2006/07
Chemik - Kotwica 4:1 (Szałek J., Blasius, Ciołek, Bejnierowicz)
Kotwica - Chemik 2:1 (Stefaniak)

sezon 2007/08
Kotwica - Chemik 3:1 (Ciołek)
Chemik - Kotwica 2:2 (Ciołek, Szałek M.)

sezon 2008/09
Kotwica - Chemik 2:2 (Jarymowicz, Miśta)
Chemik - Kotwica 1:3 (Ciołek)

Ostatnie spotkanie miało miejsce w ostatnim dniu października ubiegłego roku. Pierwsze dwie bramki spotkania zdobyli najstarsi na boisku Piotr Dubiela i Mariusz Szmit. Pierwszy bramkarza pokonał Dubiela, który w 21 minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę tuż przy słupku. Do wyrównania doprowadził Szmit, który wolejem sprzed pola karnego wykorzystał zgranie Jóźwiaka. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy Kotwica zdobyła kolejne dwa gole. Najpierw zza pola karnego Piotra Ruska pokonał Adam Frączczak, później dośrodkowanie Dubieli wykorzystał Józef Misztal. W drugiej połowie Kotwica nastawiła się na bardziej defensywną grę i dowiozła wygraną do końca.

Obecny sezon

Po rezygnacji z rozgrywek III ligi spowodowanej przebudową stadionu wydawało się, że Kotwica będzie wiodącą siłą w II lidze. Tymczasem po 27 seriach spotkań zespół z Kołobrzegu znajduje się na 13 miejscu i nad strefą spadkowa ma siedem punktów przewagi. Dotychczas drużyna wygrała dziesięć meczów, trzy zremisowała i czternaście przegrała. Bilans bramkowy wynosi 50-48.

Zespół trenera Macieja Kiszkiela na obcych boiskach rozegrał 13 spotkań. Pięć z nich zakończyło się wygraną, jedno remisem, zaś siedem porażką. Bilans bramek wynosi 23-22.

W ostatnich siedmiu spotkaniach Kotwica wygrała tylko dwa razy (Darzbór 0:5, Cartusia 0:2), zaś pięć spotkań przegrała. Do pogromców należeli Orkan (0:3), Chojniczanka (2:3), Bytovia (0:1), Rega (0:1) i Energetyk (1:3). Porażki z trzema ostatnimi zespołami przypadły na ostatnie trzy kolejki.

Zawodnicy

W zespole Kotwicy granicę 2000 minut przekroczyło trzech zawodników. Adam Frączczak rozegrał 2314 minut w 26 spotkaniach, Piotr Dubiela 2104 minut w 24 spotkaniach, zaś Oleksandar Żdanow 2059 minut w 24 meczach.

Frączczak jest nie tylko najczęściej grającym zawodnikiem, ale jest również najlepszym strzelcem swojego zespołu. W 26 kolejkach zdobył łącznie 16 bramek. Kolejnymi strzelcami z 6 trafieniami są Gracjan Szymański i Józef Misztal. O jedno oczko mniej na koncie ma Piotr Dubiela.

Podsumowanie

Spotkaniem z Kotwicą zawodnicy Chemika Police żegnają się z własnym stadionem i mają okazję by uczynić to w niezłym stylu, z sześcioma kolejnymi wygranymi na własnym boisku. O tym, czy zawodnicy w żółtozielonych strojach pokonają słabo spisującą się ostatnio Kotwicę przekonamy się w niedzielę od godziny 16.00. Zapraszamy na mecz.