Cartusia podejmuje Chemika
autor: C80Sezon 2009/2010 rozgrywek III ligi powoli dobiega końca. Do rozegrania pozostało już tylko pięć kolejek. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 Chemik Police o dalekich Kartuzach będzie walczył o ligowe punkty z Cartusią. Piłkarze z Polic ze względu na wczesną porę rozgrywania spotkania na mecz wyjadą już w piątek.

Cartusia - Chemik 2:2 (Ciołek, Komar)
Chemik - Cartusia 3:2 (Jakuszczonek 2, Komar)

2009/10
Chemik - Cartusia 1:1 (samobój)

Jesienią Chemik na własnym boisku zremisował 1:1. Pierwsza bramka spotkania padła w 50 minucie. Karasiński strzelał z dystansu, Rusek sparował piłkę w bok, zaś niezdecydowanie obrony wykorzystał Tomasz Banaszak. Kilkanaście minut później do remisu doprowadził Damian Górski, który nastrzelił Karola Damjana. Spotkanie z Cartusią było jednym z tych meczów, które pamięta się tylko do następnej kolejki. Sędziowanie jednak w pamięci kibiców wryło się na dłużej. Arbiter najpierw usunął z boiska Marcin Wydurskiego, a po kolejnych minutach zaczął z boiska usuwać zawodników Cartusii. Ostatecznie goście ujrzeli trzy czerwone kartki, niestety zawodnicy Chemika nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej.

Poprzednia kolejka

26 kolejkę Cartusia rozgrywała w Trzebiatowie gdzie przegrała z Regą 3:1 (1:1). Pierwszą bramkę w 16 minucie zdobył Radosław Erlich, który wykorzystał niepewną interwencję obrony. Przed przerwą strzałem z dystansu do remisu doprowadził Arkadiusz Kordyl. Druga połowa należała już do Regi, która zdobyła dwa kolejne gole. Najpierw rzut wolny z 21 metrów na bramkę zamienił Łukasz Polak, a po chwili strzelec drugiego gola idealnie dośrodkował w pole karne na głowę Wawrzeńczuka.

Aktualny sezon

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Cartusia zajmuje piąte miejsce. Z 25 kolejek wygrała dziewięć, zremisowała 11 i przegrała pięć razy. Dorobek punktowy wynosi 38 oczek i do lidera zespół z Kaszub traci 18 punktów. Bilans bramkowy wynosi 41-35.

W meczach u siebie Cartusia spisuje się przeciętnie. Spośród 13 spotkań wygrała sześć, cztery zremisowała i doznała trzech porażek. Z Kartuz komplet punktów wywiozły zespoły Gryfa Słupsk (1:3), Orkana Rumia i Kotwicy Kołobrzeg (po 0:2). Co ciekawe Cartusia z Orkanem i Kotwicą przegrała w ostatnich dwóch kolejkach rozgrywanych na własnym boisku.

Zawodnicy

Najważniejszymi zawodnikami Cartusii są bramkarz Maciej Czyżniewski (2064 minut w 23 meczach) oraz obrońcy Ireneusz Stencel (2119/24) oraz Piotr Karasiński (2004/23). Najlepszymi strzelcami zespołu jest Mirosław Mitura (7 goli), Arkadiusz Kordyl (6) oraz Piotr Zagórski (5).

Podsumowanie kolejki

W nadchodzącej kolejce prawdopodobnie poznamy drugiego spadkowicza. Obok zdegradowanego Darzboru drugim zespołem opuszczającym III ligę prawdopodobnie będzie Astra Ustronie Morskie, która w 27 kolejce na własnym stadionie podejmować będzie Chojniczankę Chojnice. Trzeci zagrożony spadkiem zespół, Bytovia Bytów na wyjeździe zmierzy się z Energetykiem Gryfino. Jeżeli przegra, aktualna strata pięciu punktów do bezpiecznego miejsca zwiększy się.

W pozostałych spotkaniach Gryf Słupsk podejmuje Dąb Dębno zajmujący ostatnie bezpieczne miejsce, zaś Orkan Rumia zmierzy się z dwunastym Gryfem Wejherowo.