Chemik i Dąb odrabiają straty
autor: C80Cztery dni po efektownej i ładnej wygranej z Astrą Ustronie Morskie piłkarzy Chemika Police czeka kolejne spotkanie o ważne punkty. Choć przewaga nad strefą spadkową wynosi obecnie 8 punktów, to w meczu z Dębem Dębno zawodnicy Chemika muszą wykazać się równą determinacją jak w meczach z Darzborem, Bytovią i Astrą. Najtrudniejsze spotkania czekają policzan dopiero w następnych kolejkach.
Ostatnia kolejka

W ostatniej kolejce Dąb podejmował na własnym boisku Kaszubię. W pierwszej połowie oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek. Kluczowa okazała się akcja z końcówki pierwszej połowy, gdy po jednej z akcji zawodnik Kaszubii Banaczek brutalnie sfaulował Łukasza Dłubisa. Sędzia spotkania bez wahania usunął piłkarza z boiska. Od tej chwili przewaga Dębu nad osłabioną Kaszubią rosła z minuty na minutę i 76 minucie gospodarze dopięli swego. Po kontrze i bramkarza pokonał Dłubis.

Historia

Dotychczas oba zespoły spotkały się 15 razy. Cztery razy tryumfował Chemik, trzy razy zanotowano remis, zaś Dąb wygrał siedem spotkań.

Dąb - Chemik 3:3

W ostatnim spotkaniu między zespołami Chemik dzięki bramkom Jarosława Jóźwiaka dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Niestety Dąb po bramkach Łukasza Kowalskiego i Łukasza Dłubisa (karny) wyrównywał. W 61 minucie po strzale Romana Majchrzaka to gospodarze spotkania wyszli na prowadzenie. Na stratę gola odpowiedział Adrian Skrętny, który zapewnił zespołom podział punktów.

Sezon

W tabeli III ligi Dąb Dębno plasuje się w drugiej połówce tabeli. Po 22 seriach spotkań zawodnicy trenera Burzawy zgromadzili 29 punktów. Po siedem spotkań wygrywali i przegrywali, zaś osiem zremisowali. Wyższość Dęby musiały uznać zespoły Kotwicy (2:0 dla Dębna), Darzboru (3:1), Energetyka (3:1), Błękitnych (5:3), Gryfa Wejherowo (2:1), Bytovii (1:0) i Kaszubii (1:0). Wszystkie wymienione wygrane przypadły na mecze na własnym boisku. Bilans bramek na własnym podwórku wynosi 27-18.

Na wyjazdach Dębno obok Darzboru spisuje się wyjątkowo marnie, do tej pory nie odniosło jeszcze wygranej. Z dziesięciu wyjazdowych kolejek po pięć zakończyło się remisem i porażką. Co więcej ofensywa brylująca na własnym boisku na wyjazdach ma poważne problemy z trafianiem do siatki. O ile u siebie w każdym meczu do siatki przeciwnika wpada 2,25 gola, to na wyjazdach wskaźnik ten spada do 0,4 gola. Bilans bramek wynosi bowiem 4-17.

Zawodnicy

Podstawowymi zawodnikami Dębu są Robert Dudek (21 meczów, 1890 minut), Bartosz Niparko (21/1854), Roman Majchrzak (21/1771), Łukasz Dłubis (20/1678) i Jarosław Norsesowicz (19/1653). Defensywa Chemika szczególną uwagę powinna zwrócić na dwóch zawodników Romana Majchrzaka, który zdobył 13 bramek oraz na Łukasza Dłubisa, który ma na koncie 7 goli.

Podsumowanie

Chemik w spotkaniach z bezpośrednimi rywalami do utrzymania (Darzbór, Bytovia, Astra) zdobył komplet punktów, dzięki czemu przewaga nad strefą spadkową wynosi obecnie 8 punktów. W najbliższej kolejce Bytovia na własnym boisku gra z Darzborem i będzie faworytem meczu. Tylko trzy punkty z Dębnem pozwolą utrzymać przewagę nad spadkowiczami. O tym czy Chemik poradzi sobie z Dębem przekonamy się w środę od godziny 17.00. Zapraszamy na mecz.