I miejsce na Willowej
autor: Piotr WaydykUczniowie Gimnazjum Widuchowa, na co dzień trenujący w trzech klubach na terenie Gminy Widuchowa (KLUKS Krzywin, GUKS Widuchowa, Łabędź Widuchowa) wzięli udział w pierwszym tygodniu ferii w  3-dniowym tradycyjnym halowym turnieju piłki nożnej, który zorganizował po raz 16 Zespół Szkół Budowy Okrętów na ul. Willowej w Szczecinie.

W silnej stawce niemal samych szczecińskich gimnazjów okazali się bezkonkurencyjni wygrywając bezapelacyjnie wszystkie 9 meczów. Kolejno najpierw w poniedziałek 01.02 w 10-minutowych meczach Gimnazjum Radowo Małe 1:0, Gimnazjum nr 21 3:2, Gimnazjum nr 42 5:1 i Gimnazjum nr 2 7:0, następnie w czwartek 04.02 w 15-minutowych meczach Gimnazjum nr 26 4:0 i Gimnazjum nr 21 2:1 i piątkowym 'final four' w 12-minutowych meczach Gimnazjum nr 28 1:0, Gimnazjum Radowo Małe 4:0 i Gimnazjum nr 21 2:0.
Ogólny bilans w turnieju to 9 zwycięstw i w bramkach 29:4. Następne miejsca zdobyli: 2- Radowo Małe, 3 - Gimnazjum nr 21 i 4 - Gimnazjum nr 28. Warto odnotować, że nasza drużyna była zdecydowanie najmłodsza i tylko jeden zawodnik urodzony był w 1994 roku, a więc najstarszym dopuszczonym do rozgrywek, a ponad połowa to uczniowie I klasy gimnazjum. Królem strzelców całego turnieju okazał się Michał Adamczak, który zdobył aż 10 goli.

Skład drużyny: bramkarze - Karol Janiak i Tomasz Szyszkowski, zawodnicy z pola (w nawiasie bilans bramkowy) - Michał Adamczak (10), Paweł Iskra (6), Bartek Kłonowski (4), Dominik Szurko (2), Paweł Mucha (2), Adam Kurowski (1), Tomasz Lidwin (1), Marcin Janiak (1) i najmłodszy w drużynie Piotr Waydyk jr. Jedna braka padła ze strzału samobójczego. Opiekunami drużyny byli rodzice: Henryk Szyszkowski, Andrzej Lidwin i Piotr Waydyk.

autor: Piotr Waydyk
Stoją od lewej: Karol Janiak (I bramkarz), Adam Kurowski, Dominik Szurko, Paweł Mucha, Bartek Kłonowski, Piotr Waydyk i Henryk Szyszkowski (opiekunowie)
klęczą od lewej: Piotr Waydyk jr, Marcin Janiak (kapitan), Tomasz Lidwin, Tomasz Szyszkowski (II bramkarz), Michał Adamczak, Paweł Iskra

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek