Zapomniana gorycz porażki
autor: ChelseaPonad 1000 minut potrzebowali rywale Sarmaty aby pokonać go w oficjalnych meczach ligowych i pucharowych. Po kolejnych dziewięciu zwycięstwach i jednym remisie w jedenastym meczu Sarmata uległ w Wielką Sobotę na stadionie w Dobrej aktualnemu wiceliderowi IV ligi, Gryfowi Kamień Pomorski 2:3. Pojedynek ten, dwóch najbardziej bramkostrzelnych drużyn IV ligi sprawił, że na stadion w Dobrej przybyła liczna rzesza kibiców. I ci co przybyli na pewno się nie zawiedli, chociaż minimalnie przegrali gospodarze, to wszyscy byli świadkami dobrego i emocjonującego meczu. Jak przystało na najskuteczniejsze zespoły IV ligi kibice mogli obejrzeć aż 5 bramek. Mimo porażki zespół z Dobrej pozostawił bardzo dobre wrażenie i to zawodnikom Sarmaty w czasie meczu udało się wypracować więcej klarowniejszych sytuacji na strzelenie bramek.
Ale tu zawodnikom Sarmaty zabrakło trochę rutyny i trochę przysłowiowego szczęścia. Kibice Sarmaty po zakończeniu meczu mieli wiele krytycznych uwag pod adresem sędziego. Ich zdaniem Sędzia meczu podjął co najmniej trzy mylne decyzje o kluczowym znaczeniu na niekorzyść Sarmaty. W pierwszej połowie Damian Padziński w polu karnym Gryfa został przewrócony chwytem wokół szyi przez obrońcę gości, sędzia odgwizdał faul lecz zamiast pokazać na rzut karny dla Sarmaty przeniósł akcję poza pole karne Gryfa i nakazał wyegzekwować rzut wolny, który nie przyniósł efektu bramkowego. W drugiej połowie przy stanie 2:2 bramkarz Sarmaty w polu bramkowym został odepchnięty rękoma przez zawodnika Gryfa co sprawiło, że interwencja bramkarza była nieskuteczna a rywale dzięki temu zdobyli gola. Sędzia zamiast podyktować rzut wolny dla Sarmaty, mimo protestów zawodników z Dobrej uznał bramkę dla Gryfa. Trzecia sytuacja w której sędzia nie podjął właściwej decyzji miała miejsce pod koniec meczu, kiedy prowadzący piłkę Wojciech Dorsz w polu karnym Gryfa został klasycznie „podcięty” przez zawodnika Gryfa. Zamiast słusznego rzutu karnego sędzia nie dopatrzył się żadnego przewinienia. Przy tak wyrównanym meczu te trzy przedstawione wyżej sytuacje miały niewątpliwie znaczny wpływ, że Sarmata zszedł w tym meczu pokonany.

2:3 - 69' - Rafał Janus (Gryf)
Sarmata: Marcin Kamiński - Jarosław Jaszczuk, Paweł Załęcki, Grzegorz Mędrek, Maciej Garliński, Piotr Grochulski, Krzysztof Szkup, Radosław Cytowicz (Wojciech Guźniczak), Emil Kamiński (Łukasz Olechnowicz), Wojciech Kliś (Wojciech Dorsz), Damian Padziński.
Gryf: Ireneusz Benedyczak - Kacper Wittbrodt ( Łukasz Tomaszkiewicz), Ryszard Król, Adrian Kapczyński, Gracjan Górski, Szymon Smerdel (Janus Rafał), Kmetyk Sebastian (Wysocki Krzysztof), Makarewicz Rafał, Kasztelan Wiktor, Smela Radosław (Janus Rafał), Kostur Mariusz

żółte kartki: Kasztelan Wiktor (Gryf) sędzia: Królikowski Winiarczyk Magdziarz

Dane pomogli uzupełnić: arbiter78, watson, Karolina1, estan52, lukass5712, Janek16 - dziękujemy