Wysokie zwycięstwo AZS-u
autor: KudlatyW sobotę szczecinianie pokonali na wyjeździe Ósemkę ze Skierniewic 93-79. Pierwszy mecz zakończył się 1 punktową wygraną szczecinian.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. MKS przez chwilę miał 7 punktowe prowadzenie. Kilka strat w tej kwarcie mieli koszykarze gospodarzy. Po 10 minutach spotkania na tablicy mieliśmy remis 19:19. Druga kwarta zaczęła się od wyjścia na prowadzenie zespołu gości. Po 15 minutach AZS Szczecin prowadził 6 punktami. Gospodarze próbowali odrabiać strat i po części im się to udało, gdyż do szatni schodzili przegrywając tylko 4 punktami 35:39. Ta kwarta zakończyła się wygraną Akademików(16:20).
O zwycięstwie szczecinian zadecydowała trzecia kwarta. Akademicy po 5 minutach drugiej części spotkania odskoczyli gospodarzom na 11 punktów. Po 30 minutach mieliśmy na tablicy wynik 58:73. Tą kwartę MKS przegrał 23:34.

Ostatnia kwarta była dość wyrównana. Skierniewiczanie wygrali ją 21:20.

Najlepszym zawodnikiem tego meczu w zespole gospodarzy został Jacek Zieliński, który zdobył 17 punktów i miał aż 15 zbiórek i zaliczył double-double. Wymusił także 9 fauli. Jego eval w tym spotkaniu wyniósł 29, identyczny eval miał Łukasz Mąkolski.

MKS Skierniewice - AZS Radex Szczecin 79:93 (19:19, 16:20, 23:31, 21:23)

Punkty dla MKS-u: Łukasz Mąkolski 28(5×3, 7zb.), Jacek Zieliński 17(15zb.),
Piotr Czaplicki 13 (1×3, 2 zb.) Mateusz Krawiec 7(1×3), Radosław Jarosz 7,
Mariusz Wójcik 7(1×3, 4zb.).

AZS: Majcherek Maciej 27 (5), Pytyś 22, Majcherek Michał 11, Mrożek 9 (3), Sudowski 8 (1), Karaś 4, Prus 4, Balcerek 3, Dudek 3, Gielo 2

(19:19, 16:20, 23:31, 21:23) dodaj video
AZS: M. Majcherek 27 (5 x 3), K. Pytyś 22, M. Majcherek 11, T. Mrożek 9 (3), M. Sudowski 8 (1), S. Prus 4, A. Karaś 4, T. Balcerek 3, M. Dudek 3, T. Gielo 2.

Dane pomogli uzupełnić: baaru, Venus - dziękujemy