Trzy punkty jadą do Szczecina
autor: maggiZwycięstwem Pogoni '04 Szczecin zakończył się pojedynek XV kolejki Polskiej Ligi Futsalu. Podopieczni Gerarda Juszczaka wygrali w Zgierzu z tamtejszym Grembachem 3:1!
W meczu zadebiutował młody Artur Jurczak. Szkoleniowiec dał także pograć Łukaszowi Tubackiemu. Portowcy są niepokonani już od 12 spotkań.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Już na początku spotkania Grembach stworzył dwie stuprocentowe sytuacje, ale na szczęście w bramce świetnie interweniował Dominik Kubrak. Swoje sytuacje miała także Pogoń '04 Szczecin. Najlepszą zmarnował Volodymyr Nudyk, który nie trafił do pustej bramki. Generalnie szczeciński zespół zaprezentował się słabo. W 17. minucie Grembach wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do przerwy. Można powiedzieć, że pierwsze 20 minut Portowcy zagrali na stojąco.
W szatni Gerard Juszczak miał swoim podopiecznym bardzo wiele do powiedzenia. I trzeba jasno powiedzieć, że nie przebierał w słowach. Słowa szkoleniowca podziałały jednak na szczecinian, jak płachta na byka.

Przez pierwsze pięć minut drugiej połowy zgromadzeni w hali kibice nie wiedzieli, co się dzieje. Nikt nie mógł uwierzyć w zwrot sytuacji. Chyba piłkarze Grembacha także. Grający bardzo ofensywnie Pogoń '04 zaaplikowała rywalom w tym czasie aż trzy gole! Najpierw lewą stroną pociągnął Mateusz Mika. Piłkarz 'zero-czwórki' podał do Łukasza Piaseckiego, który nie miał problemów z wykończeniem akcji. Chwilę później składną akcję zespołu wykończył Mykola Radko. Dzieła zniszczenia dopełnił, po pięknym indywidualnym rajdzie, Przemysław Dewucki. Młody futsalista najpierw zwodem minął jednego z przeciwników, następnie 'położył' bramkarza i umieścił piłkę w bramce. Grembach próbował do końca meczu odwrócić losy meczu. Pięć minut przed końcem meczu zgierzanie wprowadzili do gry 'lotnego' bramkarza, ale dobrze funkcjonowała defensywa Pogoni '04. Mecz skończył się wynikiem 3:1 dla gości.

Zwycięstwo sygnalizuje wysoką formę Pogoń '04. Szczecinianie wciąż liczą się w walce o medale. Trzy punkty zdobyte w meczu z Grembachem są zatem bardzo ważne.

1:1 Łukasz Piasecki
1:2 Mykola Radko
1:3 Przemysław Dewucki
�r�d�o: pogon04.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: targon1994