Kolejny punkt na koncie
autor: Pogoń 04Wyprawa do Chorzowa zakończyła się dla Pogoni '04 udanie. Szczecinianie zremisowali z Clearekem 2:2. Niedosyt jednak pozostał.
Pogoń '04 w ramach oszczędności udała się na Śląsk dopiero dziś. Portowcy po opuszczeniu autokaru mieli tylko kilka godzin do rozpoczęcia spotkania. Mimo to, w mecz weszli bardzo dobrze. Już w piątej minucie goście objęli prowadzenie. Dobrą akcję podopiecznych Gerarda Juszczaka na gola zamienił Ukrainiec Mykola Radko. Na odpowiedź miejscowych trzeba było poczekać pięć minut. Trafienia Michała Słoniny dało chorzowianom remis. Wydawało się, że  takim właśnie wynikiem zakończy się pierwsza połowa meczu. W 19. minucie nasi zawodnicy przeprowadzili jednak kolejną świetną akcję. Portowcy zdobyli po niej gola, a jego autorem był Łukasz Żebrowski.
W drugiej części gry więcej atakowali gospodarze, ale Pogoń '04 bardzo mądrze się broniła. Chorzowianie długo nie mogli znaleźć sposobu na Dominika Kubraka. Niestety, udało im się to w osiem minut przed końcem meczu. Swoją drugą bramkę, jak się później okazało, ostatnią w meczu, zdobył Słonina. Po tym trafieniu oba zespoły chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak obydwie szanowały remisowy wynik. Do końca spotkania - mimo wielu okazji - wynik nie uległ zmianie.

Remis jest dla Pogoni '04 kolejną cenną zdobyczą punktową. Portowy nie przegrali dziewiątego meczu z rzędu. Jest to absolutny rekord (w dalszym ciągu polepszany) w historii klubu. Szczecinianie są też zespołem, który nie przegrał w tym sezonie w hali przeciwnika.

Po rozegraniu dwóch meczów z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami, czas na pojedynek z ligowym słabeuszem. Za dwa tygodnie do Szczecina przyjedzie beniaminek, toruński Marwit. Czy podopieczni Gerarda Juszczaka zaliczą jubileuszowy, dziesiąty z kolei mecz bez porażki? Nie wyobrażamy sobie, by miało być inaczej. Co więcej, liczymy na pierwsze wiosenne trzy punkty!

Clearex Chorzów - Pogoń '04 Szczecin 2:2 (1:2)
0:1 Mykola Radko 5'
1:1 Michał Słonina 10'
1:2 Łukasz Żebrowski 19'
2:2 Michał Słonina 32'
�r�d�o: pogon04.szczecin.pl