Bezbramkowy remis z Hurtapem
autor: KudlatySzczecinianie po raz kolejny nie dali się pokonać. Tym razem na ich drodze stanął Mistrz Polski, Hurtap Łęczyca. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
To pierwszy w historii Pogoni '04 Szczecin wynik 0:0. Jeszcze nigdy Portowcy nie kończyli meczu bezbramkowo. Warto jednak podkreślić doskonałą grę obu bramkarzy. Gdyby nie oni, wynik byłby na pewno inny.

W pierwszej połowie dobre okazje miała zwłaszcza Pogoń '04, jednak pierwszy sygnał do ataku dał Hurtap. Już w pierwszej minucie gospodarze mogli prowadzić, jednak zabrakło im zimnej krwi. Sześć minut później Hurtap miał kolejną okazję, tym razem po rzucie wolnym. Na szczęście jednak wspaniale interweniował Dominik Kubrak. Od tej chwili inicjatywę przejęli goście. Dwie doskonałe sytuacji miał Volodymyr Nudyk (raz trafił w słupek), także dwie Łukasz Piasecki. Swoją akcję na bramkę mógł zamienić także Łukasz Żebrowski, ale niestety zabrakło szczęścia.
Po przerwie do głosu doszli gospodarze i zaczęli regularnie nękać Dominika Kubraka. Bramkarz szczecinian był jednak w doskonałej formie i nie dał się pokonać ani razu. A kiedy już wydawało się, że tym razem golkiper nie da rady, pomagało mu szczęście. Gospodarze trafili dwukrotnie w poprzeczkę.

Portowcy próbowali odgryzać się Hurtapowi, ale w drugiej części gry nie byli już tak groźni. Ponadto, zaczęli opadać z sił. W polu wymieniało się w zasadzie tylko sześciu graczy, pozostali głównie siedzieli na ławce. Zabrakło także Przemysława Dewuckiego, który pauzował za kartki. W końcówce naszych zawodników (m.in. Mariusza Lewandowskiego) zaczęły łapać skurcze. Na szczęście zespół wytrwał i wywiózł z Łęczycy cenny punkt.

Pierwsze wiosenne oczko jest już na koncie Pogoni '04. Można zatem zaryzykować stwierdzenia, że runda rewanżowa zaczęła się lepiej od jesiennej. Czy także lepiej się skończy? Ciekawostką jest też fakt, że Pogoń '04 pozostaje w dalszym ciągu niepokonana na parkietach przeciwników.

Pogoń '04: Dominik Kubrak - Mykola Radko, Łukasz Piasecki, Mariusz Lewandowski, Volodymyr Nudyk, Łukasz Żebrowski, Dawid Wiśniewski, Mateusz Mika.
�r�d�o: pogon04.szczecin.pl