Cel osiągnięty
autor: KudlatyWynikiem 67:96 zakończył się mecz wyjazdowy szczecińskiego AZS-u Radex. Jest to już dwunasta ligowa wygrana akademików w tym sezonie. Mecz od samego początku był kontrolowany przez szczecinian, stąd pewne zwycięstwo przewagą 29 punktów.
Początek spotkania należał do gości. Grę ofensywną akademików napędzała dwójka Maciej Majcherek oraz Karol Pytyś. Ich skuteczna gra w połączeniu z bardzo solidną defensywą całej drużyny AZS-u pozwoliły błyskawicznie odskoczyć na kilka punktów.

Drugie dziesięć minut rozpoczęły się przy wyniku 13:19 dla akademików. Dalej solidnie prezentowała się gra w obronie naszej drużyny. Gospodarze momentami byli wręcz bezradni w ataku pozycyjnym, oddając rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Za to szczecinianie z minuty na minutę powiększali przewagę. Swoje punkty dokładali również Maciej Sudowski oraz Tomasz Mrożek. Na przerwę zawodnicy AZS-u Radex schodzili przy prowadzeniu 44:28.
Następne dwadzieścia minut to kompletna kontrola poczynań na parkiecie przez szczecińskich akademików. Sporo punktów zdobywaliśmy po szybkich kontratakach, w których brylowali Michał Dudek oraz Michał Majcherek. Ten drugi oprócz jedenastu 'oczek' zebrał również dziewięć piłek. Swoje punkty dołożyli również Tomek Balcerek, a także Andrzej Karaś.

Ostatnia kwarta była również wygrana przez nasz zespół. Wysokie prowadzenie szczecinian lekko 'poluzowało' szeregi obronne naszej drużyny, co pozwoliło gospodarzom minimalnie odrobić straty. Najważniejszy moment tej kwarty to pierwsze, oficjalne punkty Stanisława Prusa w barwach AZS-u. 'Stachu' pewnie wykorzystał oba osobiste, sprawiając iż cała dziesiątka szczecinian zapunktowała w tym meczu. Ostatnia akcja meczu należała do Jakuba Michalskiego, który równo z końcową syreną zablokował rzut jednego z koszykarzy Nysy.

Następne spotkanie akademicy rozegrają za tydzień. Wtedy to, w hali SDS-u podejmą Stal Ostrów Wielkpolski.

Doral Nysa Kłodzko - AZS Radex Szczecin 67:96
(13:19, 15:25, 15:22, 24:30)
AZS: Maciej Majcherek 19 (1), Pytyś 17, Mrożek 14, Michał Majcherek 11, Sudowski 10 (1), Karaś 8 (2), Balcerek 6, Dudek 6, Michalski 3, Prus 2.
�r�d�o: azsszczecin.pl