Victoria i Olimpia w finałach Halowych Mistrzostw Polski
autor: paulinusTylu wylanych przez sportowca łez nie widziałam bardzo dawno … Niespodzianką zakończył się turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Polski U-19 Kobiet w piłkę nożną. W decydującym o awansie do finałów meczu, naszpikowany reprezentantkami Polski Gryf Szczecin uległ Victorii Sianów 2:3 i to gospodynie odbywającego się w Bobolicach koło Koszalina turnieju pojadą walczyć o medale. Zeszłoroczne srebrne medalistki tej imprezy z pewnością długo nie będą mogły pogodzić się z porażką.
W odbywającym się jednocześnie turnieju U-16 niepowodzenia w rywalizacji juniorek starszych powetowały sobie młodsze zawodniczki Olimpii Szczecin. Podopieczne Anny Rudnik i Macieja Spundy wygrały rywalizację, a Monika Kaźmierczak została uznana za najlepszą piłkarkę zawodów. - Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Nie było to jednak łatwe zadanie. - powiedziała po turnieju Kaźmierczak. - Jeszcze trudniej będzie za dwa tygodnie w Sieradzu, gdzie zagramy o te najwyższe laury. Obiecuje, że damy z siebie wszystko.
A rozpoczęło się od kłopotów organizacyjnych Juvenii Stargard Szczeciński, która nie dopełniła formalności startowych i piłkarki tego klubu nie wzięły udziału w rywalizacji. Wobec tego meczem otwarcia zostało spotkanie Victorii ze szczecińską Olimpią. Katem szczecinianek okazała się Oliwia Krauze, która zaaplikowała rywalkom cztery z pięciu bramek. Ostatecznie Victoria wygrała 5:2.

W drugim spotkaniu zagrały dwa szczecińskie zespoły. Ku zaskoczeniu większości to podopieczne trenera Wróblewskiego już w pierwszej minucie objęły prowadzenie. Błąd Doroty Kornackiej świetnie wykorzystała Majka Wierzbicka i skierowała piłkę do bramki. Gryfitki próbowały wyrównać, jednak przez osiem minut olimpijki skutecznie broniły dostępu do swojej bramki. Na 1,41 przed końcem pierwszej połowy spotkania kontra Natalii Silkowskiej i na tablicy 1:1. Chwilę później jest już 2:1 dla Gryfa. Po rzucie wolnym piłkę rozgrywają Silkowska ze Zdunek, a ta druga kieruje ją do bramki rywalek. 36 sekund przed końcową syreną wynik pierwszej połowy ustala Greta Guseva. W drugiej połowie podopieczne Mariusza Misiury regularnie trafiały do bramki słabo dysponowanej Katarzyny Krowiak, nie dając olimpijkom najmniejszych szans. Na niespełna pięć minut przed końcem spotkania drugie trafienie dla piłkarek z Hożej zaliczyła Anita Janik, która przejęła piłkę po niedokładnym zagraniu gryfitek. Końcowy wynik spotkania to 10:2.

Finał był bardzo emocjonujący. Po dwóch minutach gry sianowianki objęły prowadzenie po bramce Agnieszki Pencherkiewicz. Granatowo - bordowe w odpowiedzi dwa razy trafiały w słupek, jednak w ich grę zaczęło wkradać się sporo nerwowości i niedokładności. Zaowocowało to drugim trafieniem dla gospodyń, które zaaplikowała swoim byłym koleżankom z zespołu Joanna Świader. Po półtorej minuty gry w drugiej odsłonie spotkania szczecinianki w końcu zaczęły odrabiać straty. Zdunek podaje do Sussan Ribalko, a ta zdobywa gola. Na trzy minuty przed końcem ta sama zawodniczka wyrównuje stan meczu. Sianów rozpoczyna po bramce i ze środka boiska Pencherkiewicz posyła piłkę do bramki strzeżonej przez Jeż, przy biernej postawie gryfitek, które chyba w tej euforii nie zdążyły się na powrót skoncentrować. Próby wyrównania kończą się niepowodzeniem. Końcowy gwizdek sędziego wywołuje w ekipie gospodyń niesamowitą radość, a wśród szczecinianek ogromny smutek. - Ktoś kiedyś powiedział takie mądre słowa...'Porażka daje możliwość rozpoczęcia na nowo w sposób lepiej przemyślany'. Myślę, że wczorajszy dzień pokazał nam, że bez wiary we własne umiejętności nie da się osiągnąć wiele. To co wydarzyło się w sobotę to juz historia. Wszystkie błędy zostały wytyczone i jestem pewna, że przy kolejnej okazji nie popełnimy ich tak wiele jak w meczu z Victorią i to my będziemy cieszyć się ze zwycięstwa!. - powiedziała kapitan Gryfa Emilka Zdunek. - Z drugiej strony chciałam bardzo podziękować moim dziewczynom za zaangażowanie i serce, które włożyły w turniej. - dodała.