Matkowski i Gozdur grali w squasha
autor: internetW turnieju z cyklu XTB Squash Cup kategorii C w podszczecińskim Pilchowie, w pierwszych szczecińskich zawodach sklasyfikowanych w Polskiej Federacji Squash wzięło udział ponad trzydziestu zawodników i zawodniczek z całej Polski.
Wśród uczestników - Marcin Matkowski i Rafał Gozdur - najlepsi obecnie szczecińscy tenisiści, ale w squashu stawiający dopiero pierwsze kroki.
Gozdur odpadł z turnieju w ćwierćfinale, natomiast Matkowski już w drugiej rundzie. Jego pogromcą był Robert Wyszyński z Choszczna.
Turniej wygrał Rafał Rykowski z Wrocławia, mistrz Polski w racketlonie, w dyscyplinie, która składa się z czterech sportów rakietkowych: tenis stołowy, badminton, squash i tenis ziemny. Rykowski w finale 3:1 (11/2, 8/11, 13/11, 11/1) pokonał Przemysława Matuszyka z Gorzowa Wielkopolskiego. Rozstawiona turniejowa jedynka - poznaniak Damian Kędziora musiał zadowolić się trzecim miejscem. W małym finale pokonał Roberta Wyszyńskiego 3:0 (11/6, 11/7, 11/8). Pierwsza trójka na zdjęciu.

Wśród kobiet bezapelacyjna była Marta Adamczewska. W finale gładko poradziła sobie z Dorotą Kusy 2:0 (11/4, 11/2). Trzecie miejsce przypadło Joannie Komsie, która w meczu o podium pokonała Jadwigę Adamczewską.

autor: SquashClub