Figiel wygrywa w Kamieniu Pomorskim
autor: MOKiS Kamień PomorskiSzczecinianin Maciej Figiel (Sejk Pogoń Szczecin) wygrał prestiżowe regaty Crewsaver Open Polish Optimist Championship, czyli międzynarodowe mistrzostwa Polski w klasie Optymist.
W imprezie wzięło udział 200 młodych żeglarzy z 8 państw do 15 roku życia. Zazwyczaj takie regaty - to początek drogi do wielkiej kariery. W klasie Optymist zaczynali wszyscy najwięksi żeglarze świata, w tym oczywiście Marek Kusznierewicz.
Za Maciejem Figielem uplasowało się aż pięciu Niemców, ale zabrakło wśród nich mistrza Europy. Maxymilian Hibler był dopiero osiemnasty.
Duże szanse na medal miał także Damian Jaskólski z Kamienia Pomorskiego, ale trenujący w Sejk Pogoń Szczecin. Na półmetku regat (4) prowadził, ale w 6 wyścigu popełnił falstart i o medalu mógł już tylko pomarzyć. Ostatecznie uplasował się na 21 miejscu. Wśród dziewcząt wygrała Sara Piasecka z Bazy Mrągowo, która w klasyfikacji ogólnej zajęła wysokie 8 miejsce.

Kamień Pomorski - to idealne warunki do żeglowania. Dostrzegła to także europejska federacja i w lipcu 2010 odbędą się tam mistrzostwa Europy w klasie Optymist. Przyjadą zawodnicy z 40 krajów, każde państwo może wystawić tylko 7 żeglarzy.