Święto piłkarzy w Myśliborzu
autor: www.werder.deDzień Piłkarza został ustanowiony piłkarskim świętem w Polsce po sukcesach polskiej reprezentacji olimpijskiej, która zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Monachium w 1972 r.
W czasach afer korupcyjnych i braku sukcesów kadry na najważniejszych imprezach sportowych to święto zostało nieco zapomniane. Dzień Piłkarza wprowadziły władze, by upamiętnić zdobycie złotego medalu przez reprezentację olimpijską, prowadzoną przez Kazimierza Górskiego. Polska zdobyła go właśnie 10 września 1972 roku, po trudnym meczu z niepokonanymi od 1939 roku Węgrami. Po pierwszej połowie meczu, Polacy przegrywali 0:1, a wina za straconego gola spadła na Kazimierza Deynę. Kapitan reprezentacji po przerwie zrekompensował się jednak, strzelając dwa gole i rozgrywając jeden z najlepszych meczów w karierze.

Futbolowe Święto obchodzone będzie także w naszym mieście. Z inicjatywy Zarządu Klubu w dniu 11 września 2009 roku odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Impreza rozgrywana będzie na Bosiku Orlik 2012 w Myśliborzu w godz. 10.00 - 13.15.
Do turnieju zostały zaproszone następujące Szkoły Podstawowe:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Myśliborzu im. Janusza Kusocińskiego,
Szkoła Podstawowa nr 3 w Myśliborzu im. Leonida Teligi,
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Golenicach,
Szkoła Podstawowa w Kierzkowie,
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nawrocku.

Fundatorami nagród są: Burmistrz Miasta i Gminy Pan Leszek Wierucki oraz MKS Osadnik Myślibórz.
Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!.

tomasz2312 (28)
Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych z Okazji Dnia Piłkarza 2009 (tomasz2312)
Święto piłkarzy w Myśliborzu (tomasz2312)