Zabrakło tylko punktów
autor: kogutSzczypiornistki Politechniki Koszalińskiej przegrały we własnej hali ze Startem Elbląg 30:32 (16:18). Jest to już szósta porażka akademiczek w tym sezonie.
Początek spotkania nie wskazywał na to, że koszalinianki tego spotkania mogą nie wygrać. W 5 minucie meczu podopieczne trenera Waldemara Szafulskiego prowadziły 3:1 i wyraźnie chciały zdobyć punkty. Szczypiornistki Politechniki narzucały swoje tempo gry, a na parkiecie prym wiodła najbardziej doświadczona akademiczka Joanna Dworaczyk. Głównie dzięki jej trafieniom nasze zawodniczki dotrzymywały kroku przyjezdnym z Elbląga. Choć zawodniczki Startu ambitnie starały się nawiązać grę i doprowadziły do remisu, to koszalinianki jeszcze w 21 minucie meczu prowadziły 12:11. Jednak już chwilę później, głównie za sprawą dziewiętnastoletniej Edyty Szymańskiej, podopieczne trenera Andrzeja Drużkowskiego miały przewagę. Wówczas Waldemar Szafulski poprosił o czas. Zmobilizował swoje zawodniczki na tyle, że w 25 minucie ponownie prowadziły. Wtedy do głosu doszły przyjezdne. Szybka gra elblążanek spowodowała, że to AZS do szatni w przerwie meczu schodził ze stratą dwóch bramek 16:18.
Druga połowa rozpoczęła się mocnym uderzeniem koszalinianek, którym udało się doprowadzić do remisu (18:18). Jednak karę dwuminutowego wykluczenia otrzymała Joanna Dworaczyk. Przyjezdne skrzętnie to wykorzystały, zdobywając dwie bramki z rzędu. Ostra wymiana ciosów, bramka za bramkę. Akademiczki szukały skutecznych rozwiązań, by zdobyć upragnione dwa punkty. Jednak elblążanki z zimną krwią wykorzystywały każdą okazję do zdobycia bramki. Błędy koszalinianek w ataku kończyły się stratą bramki. W końcówce spotkania, kiedy wynik oscylował w okolicach remisu, w bramce skutecznie grała Agnieszka Kwiecień, której kilkakrotnie udawało się odbijać piłki w sytuacjach sam na sam. To nie wystarczyło. Świetnie spisujące się tego dnia Anna Lisowska i Magdalena Dolegało, zapewniły swojej drużynie zwycięstwo. Po sześćdziesięciu minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 30:32.

AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 30:32 (16:18)

do przerwy: (16:18) dodaj video
AZS: Kwiecień, Morawiec - Dworaczyk 7, Całużyńska 6, Janaczek 3, Łabul 3, Olek 3, Błaszczyk 2, Leśkiewicz 2, Zaniewska 2, Szostakowska, Tarczyluk.
Start: Miecznikowska, Kordunowska - Dolegało 7, Szymańska 7, Lisowska 6, Sądej 4, Knoroz 3, Pełka 3, Cekała 1, Stradomska 1, Grudka, Szklarczuk.

Dane pomógł uzupełnić: krab - dziękujemy