Odpadli w ostatniej kwarcie
autor: KudlatySpójnia Stargard Szczeciński przegrała swój pierwszy mecz w Nowym Roku. Lepszą ekipą okazał się Zastal Zielona Góra, czyli aktualny wicelider tabeli. Wynik - 76:65.
Stargardzianie dobrze rozpoczęli wyjazdową potyczkę i szybko odskoczyli nawet na 8 punktów (14:6), ale od tego momentu coś się zacięło i do końca pierwszej kwarty punktowali już tylko gospodarze. Dobra dyspozycja Zastalu przełożyła się także na drugą odsłonę i po 20 minutach gry nasz zespól przegrywał 8 punktami.

Po ostrej reprymendzie w szatni - po przerwie Spójnia ponownie zaczęła dominować na boisku. Świetne dziesięć minut mieli Hubert Mazur i Łukasz Bodych, którzy na zmianę punktowali. Po ich akcjach Spójnia szybko wyszła na prowadzenie. Gospodarze zdołali je odzyskać, ale po trzech kwartach wygrywali tylko punktem. Czwarta kwarta to niestety seria niecelnych rzutów Spójni i Zastal spokojnie wygrał spotkanie z przewagą jedenastu oczek.

Zastal Zielona Góra - Spójnia Stargard 76:65
(14:14, 20:12, 17:24, 25:15)
Zastal: M. Flieger 31 (4), M. Chodkiewicz 12 (3), M. Jarmakowicz 11, T. Wojdyła 7, J. Kalinowski 6 (1), M. Raczyński 5 (1), R. Rajewicz 2, G. Kukiełka 2, A. Busz 0, W. Kus 0
Spójnia: H. Mazur 24 (1), Ł. Bodych 13 (1), W. Grudziński 11, M. Stokłosa 6 (1), P. Polowy 4, J. Koszuta 4, Ł. Grzegorzewski 3, A. Soczewski 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / mmstargard.pl