Lekcja futbolu
autor: paulaPiłkarki nożne Gryfa II Szczecin wzięły rewanż na ekipie Juvenii Błękitni Stargard Szczeciński za walkowera, którego zmuszone były oddać piątego września, po tym jak miejscowi działacze nie chcieli przełożyć terminu meczu. Pierwszy zespół Gryfa rozgrywał wówczas ważne spotkanie ligowe w Gorzowie. Wzmocnione rzeszą zawodniczek z pierwszej ligi szczecinianki nie dały żadnych szans podopiecznym Józefa Karaśkiewicza i wysoko, bo aż 12:1 pokonały ekipę przyjezdną. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ale gospodynie nie wykorzystały dwóch rzutów karnych. Różnica między zawodniczkami pierwszoligowymi a drugoligowymi była aż nadto widoczna. Spotkanie rozpoczęło się z niemal półgodzinnym opóźnieniem, goście przyjechali na stadion przy ulicy Nehringa dwadzieścia minut przed meczem do tego doszły jeszcze problemy z wypełnieniem protokołu, a kiedy dziewczyny z Juvenii już zaczęły się rozgrzewać okazało się, że jest kolejny problem... tym razem z dokumentami.
Kiedy przyjechaliśmy na stadion kilkanaście minut po godzinie dziesiątej okazało się, że opiekujący się kompleksem na Nehringa nie przygotowali boiska do gry. Cóż z tego, że były narysowane linie i w rogach tkwiły chorągiewki skoro przed jedną z bramek była ogromna kałuża. Do roboty wziął się jeden z kibiców szczecińskiej drużyny i znalazła się łopata, taczka i nawet piasek, a doprowadzenie tego fragmentu boiska do używalności z pomocą dwóch innych osób zajęło niecałe piętnaście minut.

Gryf zaatakował od pierwszych minut. Anna Szymańska tym razem nie poprowadziła dziewcząt z ławki rezerwowych. Bramkarka pierwszej drużyny po dwóch latach nieobecności rozegrała spotkanie w polu. Już w drugiej minucie gospodynie objęły prowadzenie. Dośrodkowanie z rogu Emilki Zdunek wylądowało na głowie Anity Piotrowskiej a ta bez problemu skierowała piłkę do bramki. Cztery minuty później w sytuacji sam na sam bramkarka fauluje Zdunek, rzut karny egzekwuje Justyna Piotrowska, ale trafia w poprzeczkę. Minutę później Piotrowska naprawia swój błąd i po akcji Joli Siwińskiej z Patrycją Salwą pokonuje golkiperkę gości. W dziesiątej minucie piłka po strzale Salwy mija słupek, ale już minutę później w sytuacji sam na sam piłkarka nie marnuje wyśmienitej okazji i gospodynie prowadzą 3:0. W 12 minucie po indywidualnej akcji silny strzał oddaje Jola Siwińska, jednak tym razem bramkarka Juvenii nie daje się zaskoczyć i wybija futbolówkę ponad poprzeczkę. W 23 minucie na strzał zza pola karnego decyduje się Natalia Silkowska, piłka ląduje w długim rogu bramki i jest 4:0. Trzy minuty później do przodu pognała Szymańska i także ona zdobyła bramkę. Od tego momentu szczecinianki troszeczkę odpuściły i na trochę więcej pozwoliły przyjezdnym, jednak te nie potrafiły tego przełożyć na zdobycz bramkową. Wobec tego dwanaście minut później gryfitki zadały kolejny cios. Piękne podanie Siwińskiej otwiera drogę do bramki Emilce Zdunek, która na raty, ale w końcu zdobywa upragnioną bramkę. W 40 minucie trójkowa akcja Salwy, Drozdowskiej i Preś - ta ostatnia wycofuje do Silkowskiej a ta niemal w sposób identyczny jak przed kilkunastoma minutami ponownie pokonuje bramkarkę ze Stargardu.

Dwie minuty po przerwie pada kolejny gol. Silkowska dośrodkowuje z rzutu rożnego, na posterunku jest Zdunek i pakuje piłkę do bramki, którą jeszcze próbuje z linii bramkowej wybijać kapitan Sylwia Bartoszek, jednak bez powodzenia. W 48 minucie kolejne ładne trafienie zza pola karnego zaliczyła Silkowska. W 58 minucie w polu karnym zostaje faulowana Szymańska, rzut karny egzekwuje Joanna Preś, ale strzał jest zbyt lekki i trafia wprost w ręce bramkarki. W 64 minucie mamy już 10:0, tym razem indywidualna akcja Anity Piotrowskiej, która podaje do Joanny Preś i także młoda zawodniczka w końcu w tym spotkaniu trafia do bramki. W 75 minucie stargardzianki zdobywają honorowego gola po rzucie wolnym, autorką Ewa Smurzyńska. Na sześć minut przed końcem spotkania pada kolejna bramka Siwińska dogrywa w pole karne, a wbiegając piłkę do bramki kieruje Anita Piotrowska. Spotkanie kończy bramka zdobyta w 90 minucie przez Szymańską po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Gryf II - Juvenia Błękitni Stargard 12:1 (7:0)
12:1 - 90' - Anna Szymańska

Gryf II: Magdalena Jeż - Drozdowska Katarzyna (46' Kamińska Karolina), Piotrowska Anita, Szymańska Anna, Greiner Weronika (46' Piotrów Marta), Siwińska Jolanta, Piotrowska Justyna, Silkowska Natalia, Salwa Patrycja, Preś Joanna, Emila Zdunek

Zagrały także Anita Piekarek i Remiszewska Alicja

Żółta kartka: Szymańska Anna 75'

II liga Kobiet ZZPN podgrupa A (2009/2010)
Pogoń Women II Szczecin Błękitni Stargard
0 3
07-11-2009 11:00
widzów: 30
Na boisku wynik 12:1 dla Pogoni, z powodu występu nieuprawnionych zawodniczek zweryfikowano jako walkower dla Juvenii.

Gryf nie wykorzystał dwóch rzutów karnych w 6' Justyna Piotrowska trafiła w poprzeczkę a w 58' strzał Joanny Preś obroniła bramkarka gości.