Victoria lepsza w derbach
Piłkarki Olimpii Szczecin przegrały w niedzielę spotkanie o Mistrzostwo Pierwszej Ligi Kobiet z Victorią Sianów. W Derbach Zachodniopomorskiego zwyciężyły podopieczne Jędrzeja Bieleckiego, które pokonały miejscowe 2:1. Obie bramki dla sianowianek padły łupem Malwiny Grzelak, która z łatwością przedzierała się przez obronę Olimpii, honorowe trafienie zaliczyła Natalia Mokrzycka.
Szczecinianki od początku próbowały zagrozić bramce rywalek. Już w siódmej minucie po akcji Siwek - Janik - Tokarska stanęła ta ostatnia, jednak piłka po strzale trafiła wprost w bramkarkę. Piłkarki Victorii postawiły na kontrataki, po jednym z nich Malwina Grzelak znalazła się w sytuacji sam na sam z Agnieszką Szelewą, wyminęła ją i posłała futbolówkę do pustej bramki. Nieco ponad dziesięć minut później było już 2:0, tym razem Grzelak urwała się drugą stroną i w niemal identyczny sposób ograła golkiperkę Olimpii. Chwilę później Agnieszka nabawiła się kontuzji i musiała opuścić boisko. Zastąpiła ją Beata Watychowicz i trzeba przyznać, że bardzo dobrze odnalazła się w tej sytuacji, kilkakrotnie ratując swój zespół z opresji.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Olimpii, jednak Majka Wierzbicka posłała piłkę zbyt słabo i niecelnie, i ta nie znalazła drogi do siatki. Zespół gości nie zamierzał jednak rezygnować, dwukrotnie w dogodnej sytuacji znalazła się Paulina Trzeciak, jednak dobrze interweniowała Watychowicz. Ponownie przed szansa stanęła Tokarska, tym razem na przeszkodzie szczeciniance stanął słupek. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem piłka w końcu wpadła do siatki Sianowa, w zamieszaniu pod bramką skutecznie odnalazła się Natalia Mokrzycka. Ostatnie minuty to szanse obu zespołów, ale żaden z nich nie potrafił już zmienić końcowego rezultatu.

Olimpia: Szelewa (41’ Watychowicz) - Dumicz, Mokrzycka, Jabłonowska, Strzemecka (70’ Karwik), Janik, Ćwiklińska (60’ Kowalczuk), Kaźmierczak, Siwek (39’ Wierzbicka), Lachman (72’ Tomczak), Tokarska.

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus