Gryf gromi
autor: paulinusPiłkarki Gryfa Szczecin w niedzielne popołudnie pewnie pokonały beniaminka rozgrywek I ligi KKP Golden Goal Bydgoszcz 7:0. Piłkarki z Bydgoszczy przez całe spotkanie zdołały stworzyć raptem trzy sytuacje, które i tak nie były w stanie zagrozić bramce, strzeżonej przez Szymańską.
Podopieczne Mariusza Misiury nie miały problemów z wyprowadzaniem kolejnych akcji. Wynik w siódmej minucie otworzyła Nataly Barlage, która dobijała piłkę po strzale Zdunek. Nataly nie miała najmniejszego problemu z trafieniem do pustej bramki.
Kolejny gol mimo bezdyskusyjnej przewagi szczecinianek padł dopiero w 33 minucie. Ponownie na listę strzelców wpisała się Barlage, która otrzymawszy podanie z własnej bramki wykorzystała błąd golkiperki gości.

Druga odsłona to jeszcze większa dominacja granatowo - bordowych, a ,,wisienką na torcie' była akcja, po której Piekarz strzela swojego pierwszego gola. Zaskakujące rozegranie rzutu wolnego z boku przez Zdunek i Barlewicz, dokładna piłka w pole karne i popularna Baker ,,szczupakiem' podwyższyła wynik.
3, 4, 5 bramka wpadły jedna po drugiej w ciągu 6 minut. Wśród nich była właśnie wcześniej opisana bramka Bakera, kolejne trafienia zaliczały Silkowska, ponownie Piekarz, Siwińska i Barlewicz.
To co było mankamentem Gryfa w zeszłym sezonie, czyli wykańczanie rzutów rożnych, w tym Gryf wykorzystuje coraz lepiej. Wcześniej trójkowa akcja Barlewicz, Barlage i Siwińskiej zakończyła się golem tej ostatniej, która na raty wykorzystała swoją okazje. Barlewicz również pochwaliła się swoim atutem, czyli lewa nogą i mieliśmy 5-0. Kolejne akcje Gryfa toczone były w zawrotnym tempie. Do strzelenia kolejnej bramki wystarczyło kilka podań z pierwszej piłki. W środku pola obiór piłki przez Piekarz i Legęć, dogranie do Siwińskiej, która podaje do Barlewicz. Prostopadłe podanie otrzymuje Silkowska. Młodej napastniczce Gryfa z łatwością przyszło strzelenie kolejnej bramki dla swojego zespołu. Piekarz znakomicie wykorzystała dobra grę głową i zamykając akcję całego zespołu podwyższyła wynik.
Po spotkaniu trener gospodyń powędrował w górę, podrzucany przez swoje zawodniczki, które świadome pracy wykonanej na boisku cieszyły się wspólnie z kibicami i swoimi rodzinami.

Skład Gryf:
Szymańska , Piekarz, Bernatowska (Pałaszewska), Kornacka, Piotrowska Anita (Piotorwska Justyna), Barlewicz ( Salwa), Siwińska, Legęć (Drozdowska), Zdunek, Silkowska, Barlage.

Bramki: 7' Barlage, 33' Barlage, 48' Siwińska, 50'Piekarz, 52'Barlewicz, 66'Silkowska, 80 ' Piekarz.
ďż˝rďż˝dďż˝o: tkkf.domenomania.pl/własne