Słaby Świt
Drużyna Świtu Skolwin w kolejnym pojedynku, którego stawką były ligowe punkty zmierzyła się w Nowogardzie z Pomorzaninem, który jest tegorocznym beniaminkiem.
Choć mecz odbywał się w na boisku rywali, to faworytem spotkania był Świt, który przed sezonem był wymieniany w gronie pretendentów do zajęcia miejsca premiowanego awansem.
Wyjazdowa rzeczywistość okazała się jednak kolejny raz brutalna dla podopiecznych Zbigniewa Kropidłowskiego i po meczu stojącym na dość słabym poziomie drużyna z północy Szczecina musiała uznać wyższość gospodarzy, którzy zwyciężyli 2-0.
Początek meczu nie zapowiadał jednak takiego przebiegu boiskowych wydarzeń. Świtowcy w pierwszych minutach przeważali, jednak nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Strzałów z dystansu próbował Sebastian Kolec, lecz były one albo niecelne, albo z łatwością padały łupem golkipera Pomorzanina.
Gracze przyjezdnych nie potrafili również dojść do piłki dośrodkowanej w pole karne po dobrej akcji Artura Brzezińskiego. Tymczasem miejscowi ograniczali się wyłącznie do wybijania piłek do przodu na osamotnionego Łukasza Noska, aby oddalić zagrożenie od własnej bramki. Po jednej z takich akcji fatalnie zachował się Bartosz Żołnoski, który nie miał najlepszego dnia i idealnie wyłożył piłkę Marcinowi Skórniewskiemu, a ten długo się nie zastanawiając huknął w 25 metrów i zaskoczył Mateusza Kopocińskiego. Świt próbował odmienić losy pojedynku, jednak próby te przypominały raczej bicie głową w mur. Brak koncepcji rozegrani piłki i mnóstwo strat po niedokładnych podaniach lub nieudanych pojedynkach indywidualnych sprawiło, że do szatni miejscowi schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Gospodarze grający niemal całą jedenastką na własnej połowie, zaciekle bronili dostępu do własnej bramki, wyprowadzając przy tym groźne kontrataki. Mecz również nieco się zaostrzył, lecz Świt nie potrafił odpowiedzieć agresywną grą tylko ciągłymi narzekaniami pod adresem sędziego. Choć podopieczni Zbigniewa Kropidłowskiego mieli inicjatywę i prowadzili grę niemal cały czas na połowie przeciwnika, to jednak nic z tego nie wynikało, a ambitnie broniący się zawodnicy Pomorzanina nie pozwalali rywalom na dojście do pozycji strzeleckich. W 65 minucie meczu faulowany w okolicach środka boiska był Piotr Jakimowicz, lecz Świt kontynuował grę lewą stroną boiska gdzie po przejęciu piłki miejscowi wyprowadzili błyskawiczną kontrę. Łukasz Nosek uprzedził jeszcze próbujących ratować sytuację Rafała Zielińskiego i Mateusza Kopocińskiego i skierował piłkę do pustej bramki podwyższając na 2:0. Od tego momentu Świt postawił wszystko na jedna kartę i choć przewaga przyjezdnych była jeszcze większa to nie potrafili oni umieścić piłki w bramce Mateusza Krupskiego. Tymczasem gospodarze przy odrobinie szczęścia mogli podwyższyć po kontrach, ale w dogodnych sytuacjach zabrakło im zimnej krwi. Świtowcy próbowali do końca zdobyć, choć bramkę kontaktową, jednak ich wysiłek zdał się na nic i sędzia po kilku minutach zakończył spotkanie.

Druga wyjazdowa porażka stała się zatem faktem. Porażka ta boli tym bardziej, że zespół z Nowogardu nie zdobył do tej pory jeszcze bramki, a jego gra ograniczała się w dużej mierze do wybijania piłek. Jednak to gracze trenera Gumiennego potrafili zagrać ambitnie z determinacją walcząc o każdą piłkę, co kolejnym razem okazało się być kluczem do sukcesu. Natomiast faworyzowani Świtowcy ponownie nie potrafili podjąć walki i udowodnili, że każdy mecz wyjazdowy będzie dla nich podobnie jak przed rokiem bardzo ciężką przeprawą. A na domiar złego jeżeli szybko nie zmieni się postawa piłkarzy Dumy Skolwina, to zespół może czekać nie walka o czołowe lokaty w lidze, a o pozostanie w gronie V-ligowców.

Pomorzanin Nowogard - Świt Skolwin 2:0(1:0)
bramki: M. Skórniewski 26', Ł. Nosek 65'

Skład Świtu: Mateusz Kopociński - Rafał Zieliński, Bartosz Żołnowski (58’ Piotr Jakimowicz), Tomasz Skweres - Grzegorz Celmer, Piotr Łoziński (68’ Wojciech Olek), Tomasz Danikiewicz ©, Bartosz Kutko (65’ Paweł Paszkowicz), Artur Brzeziński - Marcin Garlej (70’ Sebastian Sobczak), Sebastian Kolec.

Widzów: ok. 350

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952