Flota nie dała rady Energie
Na przepięknie położonym stadionie w Bad Sülze piłkarze Floty Świnoujście stoczyli dziś dobry, zacięty pojedynek ze spadkowiczem z Bundesligi - Energie Cottbus (Chociebuż). Przez 67 minut utrzymywał się bezbramkowy remis i wtedy rzut wolny z 30 metrów wykonywał Omar Jarun, zdobywając dla Floty prowadzenie. Pięć minut później w zamieszaniu podbramkowym Fechner i Kosakowski wzięli w kleszcze napastnika gospodarzy i sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny. Na trzy minuty przed końcem meczu Bittroff zdobył dla gospodarzy zwycięskiego gola. W drużynie z Niemiec zagrali między innymi Polak Mariusz Kukiełka oraz mający za sobą występy w Górniku Łęczna i Polonii Bytom Wałerij Sokołenko.

Kolejny sparing Flota rozegra w sobotę o godzinie 17:00 na trawiastym boisku w Świnoujściu a przeciwnikiem będzie Energetyk Gryfino.
Flota Świnoujście - Energie Cottbus 1:2

bramki: Omar Jarun 68' (Flota) / Nils Petersen 73 (rzut karny), Alexander Bittroff 87 (Energie)

Flota Świnoujście: Sergiusz Prusak - Dawid Kubowicz, Omar Jarun, Sławomir Mazurkiewicz (46 Marek Jandík), Marek Niewiada, Pavel Schön (46 Marcin Krzywicki), Macek (46 Ferdinand Chi Fon), Sebastian Fechner, Arkadiusz Sojka (46 Piotr Smolec), Stanisławski (46 Charles Uchenna Nwaogu, 80 Chlebo), Łukasz Polak (46 Filip Kosakowski).

FC Energie Cottbus (Chociebuż): Frank Lehmann - Thomas Franke, Adam Straith, Mariusz Kukiełka, Alexander Bittroff - Marc Zimmermann (29 Wałerij Sokołenko), Timo Rost, Marco Kurth, Dennis Sörensen, Nils Miatke (46 Emil Jula) - Nils Petersen.

Miejsce: Bad Sülze (Niemcy).
bramki: Omar Jarun 68' (Flota) / Nils Petersen 73 (k), Alexander Bittroff 87 (Energie)

Dane pomógł uzupełnić: Kawaler - dziękujemy