Gryf wygrywa z Vinetą Wolin
autor: PszczółekW sobotę na stadionie przy ulicy Wolińskiej, swoje drugie spotkanie towarzyskie w okresie przygotowawczym rozegrali piłkarze kamieńskiego Gryfa, pokonując rywala 'za miedzy' IV ligi zespół Vinety Wolin 3-2. Pierwsza połowa spotkania to całkowita dominacja naszego zespołu, który nie pozwolił na zbyt wiele w tej części meczu drużynie gości prowadzonej przez znanego dobrze kamieńskiej publiczności trenera Andrzeja Ossowicza. Do przerwy piłkarze Gryfa prowadzili 2-0 po bramkach Radosława Smeli.

Swoich dogodnych okazji w tej części spotkania nie wykorzystali jeszcze dwukrotnie Krzysztof Wróbel oraz Adrian Kapczyński ze strony gospodarzy oraz Sławomir Złotnik i Adrian Nagórski z zespołu gości. Pierwsze minuty drugiej części spotkania bardzo podobne do przebiegu pierwszej połowy, 'Gryfici' byli stroną przeważającą długo utrzymywali się przy piłce często goszcząc pod bramką Vinety.
W końcówce spotkania coraz śmielej zaatakowali piłkarze z Wolina, co przyniosło efekt w 80 min. meczu, gdy Adrian Nagórski zdobywa głową bramkę kontaktową. Nie minęło 5 min. gdy przepiękną trzecią bramkę dla Gryfa zdobywa Mariusz Kostur uderzając w pełnym biegu nie do obrony z okolic pola karnego. Po kolejnych 2 min. było już tylko 3-2, piłkę prostopadłą ze środka pola otrzymał Adrian Nagórski, ubiegł wychodzącego naszego bramkarza zdobywając drugiego gola dla drużyny przyjezdnych.

Było to zasłużone zwycięstwo zespołu trenowanego przez Stanisława Kuryłłę, ale musimy pamiętać, iż obydwie drużyny są na innym etapie przygotowań. Warto również nadmienić, iż obok dobrze znanego trenera drużyny gości, na boisku pojawił się Marek Sajewicz, zawodnik, który kilka lat temu reprezentował barwy kamieńskiego klubu. Niestety w 20 min. spotkania musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko.

Bramki: Smela Radosław x 2, Kostur Mariusz

Skład Gryfa: Benedyczak Ireneusz (75 Sito Mateusz), Geszka Michał (60 Król), Wittbrodt Kacper (30 Wysocki Krzysztof), Kapczyński Adrian (60 Wittbrodt Kacper), Makarewicz Rafał (60 Tomaszkiewicz Łukasz), Wróbel Krzysztof (30 Majer Karol), Król Ryszard (30 Górski Gracjan), Smerdel Szymon (60 Wróbel Krzysztof), Tomaszkiewicz Łukasz (30 Kmetyk Sebastian), Kostur Mariusz, Smela Radosław (75 Ptak Karol)

relacjďż˝ dodaďż˝: szoowar