Górnicy biją Husarzy
autor: maggiW rozegranym w sobotę 27 czerwca w Rudzie Śląskiej meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I zespół AZS Silesia Miners pokonał drużynę Husaria Gryfino 30:18.
Wygrana z zespołem z województwa Zachodniopomorskiego pozwoliła Górnikom wysunąć się na drugie miejsce tabeli PLFA I.

Przed rozpoczęciem spotkania trudno było wskazać faworyta rywalizacji. Husaria przystępowała do meczu po trzech zwycięstwach z rzędu z rywalami z ekstraklasy w tym ze triumfami reprezentującymi Polskę w tegorocznych rozgrywkach europejskich Pomorze Seahawks i Devils Wrocław. Górnicy podbudowani byli rozgromieniem poznańskich Kozłów cztery tygodnie temu.
Pierwsza kwarta meczu potwierdziła, że oba zespoły będą się liczyć w walce o awans do półfinałów tegorocznych rozgrywek. Pierwszy cios zadała dobrze tego dnia dysponowana grupa running backów Miners Grzegorz Suder wbiegł w pole punktowe rywali wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jednak chwilę później, po wykopie Górników i świetnej akcji powrotnej Pawła Mizińskiego wynik został wyrównany.

Przełomową okazała się druga kwarta, w której Miners zdobyli dwa przyłożenia, ponownie po 5-jardowych biegach Samojłowicza i Czupryny. Po obu akcjach punktowych gospodarze skutecznie podwyższali za dwa punkty, co pozwoliło im wyjść na bezpieczne, szesnastopunktowe prowadzenie.

Na zwycięską szarżę Husarii było za późno - dwa przyłożenia w ostatniej kwarcie meczu pozwoliły gościom zmniejszyć tylko rozmiary porażki.

Dla obu drużyn był to ostatni mecz przed przerwą wakacyjną. Swoich szans na pozostanie w najlepszej czwórce i pierwszego w historii klubu awansu do play-off PLFA I Husaria będzie szukała 30 sierpnia, gdy w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z Kozłami Poznań.

AZS Silesia Miners - Husaria Szczecin 30:18 (6:6, 16:0, 6:0, 2:12)
I kwarta
- 6:0 przyłożenie Grzegorza Sudera po 5-jardowej akcji biegowej
- 6:6 przyłożenie Pawła Mizińskiego po 83-jardowej akcji powrotnej po wykopie
II kwarta
- 14:6 przyłożenie Łukasza Samojłowicza po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Grzegorz Suder)
- 22:6 przyłożenie Michała Czupryny po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Bartłomiej Jaguszewski)