Nie przestraszyli się SMSu
W sobotę w pierwszym pojedynku 1/8 Mistrzostw Polski juniorów młodszych piłkarze Koszalińskiego Bałtyku zremisowali ze swoimi rówieśnikami z SMSu Łódź 0:0.
Faworytem spotkana przed jego rozpoczęciem byli gracze z Łodzi. Mimo tego młodzi bałtykowcy rozegrali dobre zawody. Już pierwsza akcja mogła zakończyć się wyjściem na prowadzenie, dośrodkowanie z lewego 'skrzydła' Lewandowskiego i Paweł Kotwica strzałem głową z bliskiej odległości mógł zaskoczyć bramkarza SMSu, ten natomiast zachował się bez zarzutu wybijając futbolówkę na rzut rożny. Następnie inicjatywę przejęli goście, ale nie potrafili ani razu groźnie zagrozić bramce Wojciecha Pawłowskiego.
Koszalinianie za to groźnie kontratakowali i jeszcze przed przerwą Adrian Rząsa mógł dwukrotnie wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał sytuacji 1 na 1 z bramkarzem. Przed przerwą łodzianie najbliżej uzyskania prowadzenia byli po tym, jak z wolnego uderzył Tomasz Kisiel, ale dobrze w tej sytuacji spisał się bramkarz gospodarzy.

Początek drugiej połowy to narzucenie stylu gry przez przyjezdnych. W 47 minucie Tomasz Kowalski zdecydował się na uderzenie z ok.20 metra piłka jednak zatrzymała się na poprzeczce. Sytuacja ta podziała mobilizująco na podopiecznych Lenartowicza, którzy podjęli wyzwanie i byliśmy świadkami zaciętych akcji. Bałtyk za wszelką cenę starał się wykorzystać atut własnego boiska, niestety nie udało się i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Przed rewanżem większe szanse daje się SMSowi Łódź, mimo to gracze Bałtyku nie powinni się przestraszyć i powalczyć o awans do najlepszej ósemki w kraju.
Rewanż zaplanowano na najbliższą środę na godz.18 w Łodzi.

Bałtyk: Pawłowski - Włodarczyk, Biergiel, Bany, Gzubicki, Kazimerowicz (71'Mazurkiewicz), Duszkiewicz, Lewandowski (68'Grzechnik), Kotwica (56'Opuchowicz), Lenkiewicz, Rząsa Trener: Mariusz Lenartowicz

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15

Elim. do MP: Bałtyk Koszalin - SMS Łódź (j. młodsi) 0:0
data: 20-06-2009
miejsce: Koszalin

Bałtyk Koszalin - SMS Łódź 0:0